Fandom

Sferopedia

Łupiny

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja4 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Sliver.jpg

Łupina

Łupiny (ang. slivers) są istotami stworzonymi częściowo z ognia, a częściowo z księżycowego światła, przez boginię księżyca Selune. Służą one jako wysłanniczki jej woli, będąc najczęściej oznaką łaski i przychylności Mocy. Z rozkazu Selune są także strażniczkami i przewodniczkami na Nieskończonych Schodach. Zamieszkują Bramy Księżyca na Ysgardzie, a ich głównym miastem jest Mahoń (ang. mahogany) umiejscowiony w bagiennej delcie rozlewiska rzeki. Mimo że szybko wpadają w gniew i łatwo się obrażają, łupiny starają się być przyjacielskie i uprzejme. Zarówno one, jak i lillendi służą Selune i choć tolerują siebie nawzajem, to nie są w żadnym razie sojusznikami. Te pierwsze uważają, że lilendi nie są wystarczająco żarliwe i pełne emocji, a te drugie twierdzą, że łupiny są niepraktyczne i niekonsekwentne. Dlatego też obie rasy unikają przebywania na terenach rządzonych przez tą drugą.

Te piękne byty wyglądają jak zgrabne kobiety o długich, błękitnych włosach i perłowo białej skórze. Wydają się być utkane ze srebrnego ognia i księżycowego światła . Wewnętrzny blask oświetla ich oczy, włosy i końców palców. Z pleców wyrastają im duże i puszyste skrzydła służące do latania. Często ubrane są w przepiękne, jedwabne szaty i mają przy sobie trochę srebrnej biżuterii z diamentami lub magiczne przedmioty. 

Łupiny są bardzo wrażliwe na punkcie Selune i swojej krainy i wszelkie obrazy na ten temat wprawiają te istoty we wściekłość. Rozwścieczone łupiny potrafią atakować przeciwnika przez chwilę, po czym odpuścić i mu wybaczyć. W walce zachowując się chaotycznie i nieprzewidywanie, atakują istoty które je sprowokują albo stworzenia przesiąknięte złem. W otwartej walce chętnie stosują objawioną magię i zdolności czaropodobne, lecz przyparte do muru używają swojej naturalnej broni ukrytej w dłoniach. Łupiny potrafią wytworzyć świetlisty pył krążący na około ich dłoni, który wygląda jak miniaturowe konstelacje gwiazd otulone srebrnym płomieniem. Dotyk tej mocy zadaje bolesne obrażenia, a w stosunku do nieumarłych jest wyjątkowo groźny. Łupiny władają licznymi zdolnościami magicznymi. Selune obdarza ich magią objawień, ale mają też kilka wrodzonych zdolności czaropodobnych. Ich moce związane są z księżycem, jego światłem i walką ze złem. 

ŹródłaEdytuj

  • Dragon Magazine #353

Więcej w Fandom

Losowa wiki