Fandom

Sferopedia

Świątynia Kriusa

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Świątynia Kriusa to położona na Colothysie, czwartej warstwie Carceri domena Kriusa, jednego z najpotężniejszych Tytanów, Półboga Wagi i Gęstości. Świątynia leży na płaskowyżu w środku pasma najwyższych szczytów tej górzystej warstwy. Przepastna, dostosowana do wzrostu tytanów budowla zbudowana jest z pięknego białego marmuru. Liczne kolumny podpierają sklepienie budynku, a jego ściany zdobią płaskorzeźby przedstawiające sceny z życia tytanów, w tym ich upadek. Wejście, złożone z drzwi różnych rozmiarów, prowadzi wprost do głównej hali, wypełniającej cały środek świątyni. Jest ona wypełniona filarami a na jej końcu naprzeciw wejścia znajduje się tron Kriusa. Po bokach komnaty znajdują się liczne drzwi, prowadzące do mniejszych pomieszczeń: kwater straży, pomieszczeń dla gości, kuchni i spiżarni, więzienia, skarbca oraz kwater kapłanów. Znajduje się tu również portal prowadzący do Sigil. Prywatne pomieszczenia Kriusa są urządzone spartańsko; na ich wyposażenie składa się zaledwie kilka mebli, brak jest natomiast ozdób i dekoracji. Oddaje to surowego ducha właściciela . W świątyni panuje militarny rygor a słowo jej pana jest tutaj świętością.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki