FANDOM


Żelazna Wieża to siedziba Arcyksięcia Dispatera, górująca nad miastem Dis, położonym na drugiej warstwie Baator. Sięgając niemal nieskończenie wysoko w górę (ma 999 mil wysokości), nieustannie zmienia swój kształt i w każdym punkcie Dis, Wieża wydaje się być w takiej samej odległości. Choć ciągle w przebudowie, jest to chyba jedyny punkt miasta, który pozostaje na swoim miejscu. Do Wieży można się dostać przy pomocy teleportacji lub poprzez odpędzenie od siebie myśli na jej temat i spuszczenie z niej wzroku. W innym wypadku odległość od Wieży będzie stała, niezależnie od tego, jak długo trep będzie wędrował w jej kierunku.

Wnętrze Wieży pozostaje względnie stałe. Każde z niezliczonych pomieszczeń jest odseparowane od pozostałych - nie ma tu żadnych korytarzy ani przejść. Baatezu po prostu teleportują się między komnatami. Inne istoty, jeżeli są mile widziane, muszą używać tak zwanego Kwiatu Dziur. Jest to czarny kwiat o dwunastu płatkach, wydestylowany z duszy oczekującego. Każdy z płatków posiada niewielki symbol, oznaczający jedną z komnat wieży. Oderwanie płatka i położenie go na stałej powierzchni tworzy na krótką chwilę portal, dający dostęp do odpowiedniego pomieszczenia. Ostatni płatek tworzy zawsze portal do ogrodu na zewnątrz Wieży, skąd goście są teleportowani z powrotem do Dis.

Poczekalnia Wieży jest wypełniona szkieletami nieproszonych bądź nielubianych gości. Wiele pomieszczeń jest dostosowanych do przetrzymywania rozmaitych typów więźniów, są tutaj cele więzienne, wyrafinowane izby tortur i miejsca egzekucji. Wieża wyposażona jest też w komnaty treningowe dla diabłów, biblioteki i laboratoria. Dispater posiada tu cale mnóstwo prywatnych pomieszczeń oraz kwater dla swoich gości, a także okazałą salę tronową.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki