Fandom

Sferopedia

Abishai

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja2 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Abishai2.jpg

Abishai

AbishaiII.jpg

Abishai

Abishai są podgrupą Baatezu powstałą w wyniku wysiłku Tiamat oraz Paerzy z Mrocznej Ósemki. Przejęły one część mocy Tiamat, bogini chromatycznych smoków. Dlatego abishai również jest pięć rodzajów o tych samych barwach co chromatyczne smoki, o takiej samej kolejności wyższości jednego koloru nad drugim. Wszystkie wykazują szacunek i poddaństwo wobec Tiamat. Można je spotkać głównie na dwóch pierwszych warstwach Baator. Wyglądają jak gotyckie gargulce - chude o gadzich rysach z długimi chwytnymi ogonami i błoniastymi skrzydłami. Ich zapach przypomina ocet, głos jest szczekliwy a temperatura w ich pobliżu zdaje się być wyższa. Abishai są złe i żarłoczne. Znajdują przyjemność w gnębieniu baatezu niższych stopniem lub zwodzeniu śmiertelnych gości w Baator poprzez podszywanie się pod potężnych biesów. Popularną praktyką jest oferowanie niedoświadczonym magom potężnych zaklęć, nad którymi nie są w stanie zapanować czy paktów ze śmiertelnikami prowadzącymi do ich zguby. Z abishai formuje się armie do walki z tanar'ri i ochrony Baator, szczególnie Avernusa. Przed walką uwielbiają najpierw rozpraszać grupy przeciwników poprzez strach, a potem podlatywać i rozszarpywać ofiary pazurami.

Ścieżka ich awansu jest nieco inna od pozostałych biesów. Z lemurów powstają odmiany białe, potem czarne, zielone, błękitne i czerwone. Rzadko kiedy udaje im się awansować na wyższe stopnie. Nie zawsze jednak ta ścieżka odnosi się do wszystkich osobników. Każdy z nich jest nieco bardziej żywotny, inteligentny i silniejszy. Wszystkie odmiany gardzą sobą i trzymają się tylko z osobnikami ich koloru. Wszystkie kolory (z wyjątkiem białego) mają możliwość rzucania czaru Dręczenie na swoje ofiary.


ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki