FANDOM


Adama (Jedyny) to system wierzeń, a po części panteon czczony na południu Faerunu. Głosi zarówno otwartość umysłu, jak i normy właściwego zachowania we wszystkim, co człowiek czyni. Wszystko, co istnieje na świecie i poza nim, jest częścią Adamy. Ze względu na wszechogarniającą naturę, Adama obejmuje wszystkie bóstwa Faerunu (w mniejszym lub większym stopniu) w durparskim społeczeństwie. Ściślej mówiąc, największą czcią cieszą się Zionil (Gond), Curna (Oghma), Lucha (Selune), Torm i Waukeen. Ta piątka bóstw najlepiej ilustruje ducha i główne wartości religii, która nakazuje wszystkim wytrwale pracować, postępować uczciwie i nie przeszkadzać nikomu, kto czyni tak samo. Kult Adamy wyraża się bardziej w codziennym życiu niż w ceremoniach i rytuałach. Adamie oddaje się cześć poprzez godne traktowanie bliźnich. We wszystkich aspektach praktycznych, ten kodeks ma takie same przykazania, jak religie wielbiące piątkę faeruńskich bóstw wymienionych powyżej.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki