FANDOM


Flux adept

Doświadczony adept zmienności

Ścieżka adepta zmienności (ang. flux adept) jest bardziej fizyczna i krwawa niż większość magów ma ochotę doświadczyć przez całe życie. Dewizą adeptów jest to, że ciało ciągle ulega zmianie, a owe zmiany powinny być kontrolowane i wzmocnione, a nie stłumione. Magia wtajemniczeń otwiera drzwi do prawdziwego potencjału, gdzie mięśnie, gruczoły i narządy są narzędziami na których pracuje mózg. Ta ścieżka sprawia, że adept zmienności może zmieniać siebie, stając się potężną istotą. Adeptami zmienności mogą zostać jedynie czaromioci, którzy prócz wiedzy o magii posiadają również wiedzę o ciele, a także dbają o nie. Droga ta otwarta jest dla wszystkich magów wtajemniczeń, dlatego czarodzieje, zaklinacze a nawet bardowie mogą się w niej rozwijać. 

ZdolnościEdytuj

Adepci zmienności zyskują nowe zaklęcia, lecz dostają ich mniej niż przy normalny rozwoju, zamiast tego otrzymują szereg niezwykłych mocy dostępnych tylko tej profesji.

Na samym początku adept uczy się jak lepiej kontrolować swoje mięśnie, koordynując działania ciała z mózgiem. Sprawia to, że lepiej możne wykonywać czynności pokroju wspinaczki czy zdolności artystycznych. Następnie śmiałek uczy się, że szeroko rozumiana charyzma nie zależy tylko od wyglądu, ale także od bardziej subtelnych i niedostrzegalnych rzeczy. Trzy razy dziennie, adept zmienności potrafi wytworzyć feromony dzięki którym może lepiej wpływać na innych. Adept zmienności poznaje również wtedy wiedzę jak zmieniać swoją skórę i krew w taki sposób, aby lepiej wytrzymywać znacznie wyższą jak i niższą temperaturę, niezależnie czy pochodzenia naturalnego, czy magicznego. Później, z doświadczeniem owa odporność wzrasta jeszcze bardziej. W kolejnym kroku zmian, żołądek adepta zmienia się w tak niezwykły sposób, że jest w stanie odzyskiwać składniki odżywcze z każdej substancji, niezależnie czy to trawa, kamienie czy nawet metal. Spożyte trucizny nie czynią krzywdy takiemu śmiałkowi, choć jeśli trucizna dostanie się do krwiobiegu przez ranę, to działa normalnie. Później adept zmienności uczy się zwiększać kwasowość płynów wydzielanych przez swoje ciało, t.j. śliny, potu i łez. Są one tak kwaśne, że działają dokładnie tak samo jak kwas. Splunięcie kwasową śliną powoduje jednorazowe, spore obrażenia, zaś kwasowy pot zadaje ciągłe małe obrażenia. Śmiałek może użyć ten zdolności co najmniej trzy razy dziennie, choć silni czaromioci mogą robić to częściej.

Średnio zaawansowany adept zmienności ma taką władzę nad swoim metabolizm, że jest w stanie wpaść w trans który przypomina śmierć. W takim stanie śmiałek nie potrzebuje ani żywności, wody a nawet powietrza! Ów stan utrzymuje się przez maksymalnie 24 godziny, lecz jest możliwe wybudzenie się wcześniej o ile trzykrotnie spełniony zostanie warunek przebudzenia którym może być dotyk, choć nie może to być żaden dźwięk lub pora dnia. Jeśli adept zmienności odniósł przed transem rany, to spora ich część leczy się w czasie trwania letargu.  W kolejnych stadiach rozwoju, adept potrafi wyczuwać subtelne sygnały zapachowe jakie wydzielają inni ludzi, dzięki czemu może przewidywać ich zachowania, co pozwala mu lepiej blefować i przekonywać innych, dzięki znajomości ich emocji wyrażanych przez ich ciała. Oczywiście nie działa to na istoty które nie wydzielają takich substancji, jak żywiołaki czy konstrukty. Następną zdolnością jaką zdobywa adept zmienności wraz z doświadczeniem, jest umiejętność kontrolowania swoich hormonów i mięśni do takiego stopnia, że wydaje się jakby był pod wpływem zaklęcia przyspieszenia. Wysiłek związany z taką praca ciała sprawia, że można użyć tej mocy jedynie dwa razy dziennie. 

Bardzo doświadczony adept zmienności ma taką władzę nad swoim ciałem, że jest w stanie wyzwolić dzięki magii pierwotną siłę z siebie. Śmiałek może zmienić swoje dłonie w wielkie pazury którymi może zadawać obrażenia jak bronią naturalną. Kolejną zdolnością jaką zyskuje adept zmienności jest możliwość odtworzenia w swoim ciele ostatniej mikstury jaką pił śmiałek w ciągu ostatnich 24 godzin. Potrzeba do tego wiedzy alchemicznej, lecz jeśli takową posiada, to adept może odtworzyć w swoim ciele tą miksturę i jej działanie.  Ukoronowaniem zdolności adepta zmienności jest zdolność natychmiastowej regeneracji obrażeń zadanych od żywiołów. Zyskuje też taką władze nad swoim ciałem, że utracone kończy odrastają po parunastu dniach. 

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki