FANDOM


Agis

Agis zza życia

Agis z rodu Asticles - szlachcic z Tyru, który dołączył się do rebelii Rikusa (nieoficjalnie się mówi, że nakłoniła go niewolnica Sadira, z którą Agis miał mieć romans). Do rebelii nakłonił także inne rody szlacheckie, co miało znaczny wpływ na przebieg działań zbrojnych.

Po niej stanął na czele Rady Doradców, nakłaniał za otrzymaniem monarchii i jawnie wspierał Tithiana. W radzie stawał często za ludem. Działał także na rzecz pojednania arystokracji z innymi warstwami społecznymi.

Został zamordowany w tajemiczych okolicznościach. Niektórzy wierzą, że jest to działanie templariuszy, którzy chcieli go ukarać za podkopywanie ich autorytetu. Wiadomo także, że w dniu śmierci jego winnice zostały ograbione, zaś karawany przejęte. Niektóre poszlaki wskazują, że skradzione wino jest obracane przez elfy.

Był to bardzo przystojny mężczyzna, z długimi, czarnymi włosami, z siwą linią przez środek. Był też wysoce utalentowanym psionikiem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki