Fandom

Sferopedia

Aranea

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Aranea.jpg

Aranea

Aranea to inteligentny, zmiennokształtny pajęczak obdarzony magicznymi mocami. W naturalnej postaci aranea to średniej wielkości pająk. Ma ciało średnicy metra, a rozpiętość odnóży wynosi ponad 2 metry; waży około 75 kilogramów. W dziwacznym garbie na odwłoku znajduje się mózg. Natomiast z przodu wyrastają żuwaczki, pod którymi znajdują się dwa małe ramiona o długości około 60 centymetrów. Oba ramiona zakończone są dłonią o palcach mających wiele stawów, w tym kciukach mających aż dwa stawy. Aranee posługują się wspólnym i leśnym.

Aranee unikają fizycznej walki i jeśli to możliwe, używaja swych sieci oraz czarów. W walce starają się najpierw unieruchomić lub rozproszyć uwagę najbardziej agresywnych przeciwników. Aranee często obezwładniają ofiary dla okupu.

KumoEdytuj

Kumo to rokugańska odmiana aranei. W odróżnieniu od niej potrafi pluć trucizną na odległość do 15 metrów i rzucać czary jak maho-tsukai.

Pajęczy duchEdytuj

Pajęczy duch jest duchem - mówi się, że cudzołożnika - którego naturalna postać przypomina dridera: człekokształtny korpus przechodzący w ciało pająka. Twarz jest ludzka, jeśli nie liczyć wystających kłów. Należy do podtypu duchowego, ale poza tym nie różni się od aranei. Występuje w Rokuganie.

Zobacz teżEdytuj

Źródła Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki