FANDOM


Artaaglith

Artaaglith

Artaaglithy są baranogłowymi demonicznym sługami Orkusa. Ich rolą jest tworzenie i kontrola nieumarłych armii by były użyte w służbie ich złego mistrza. Artaaglith jest zbudowany niczym satyr, z włochaty może ciałem kozy od talii w dół i torsu ponad talią. Jego głowa jest bezwłosą głową barana, z lśniącymi czerwonymi oczami i ciemnoczerwonymi zakręconych rogami. Jego skóra jest tak blada jak śmierć, jego włosy są szorstkie i czarne, a jego kopyta są czarcioczerwone. Artaaglith zwykle nosi topór bojowy zapisany czaszkami i innymi symbolami śmierci i ten topór bojowy funkcjonuje jako jego święty symbol na potrzebny stworzenia używającego swojej magii kapłańskiej. Artaaglithy są powszechnie zwane kozodemonami, chociaż jest to błędna nazwa, jako że są baranogłowe a nie kozogłowe. Artaaglith może zostać przyzwany przyzwaniem potwora VI, mniejszym planarnym sojusznikiem lub podobnymi czarami.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki