FANDOM


Ff Feytouched

Baśniokrwiści

Baśniokrwiści (ang. Feytouched) to potomkowie istot półbaśniowych i śmiertelników, tworzą kolejne pokolenie istot naznaczonych przez magiczną naturę istot baśniowych, co upodabnia ich w pewnym stopniu do planokrwistych.

Podobnie jak w przypadku półbaśniowców, także i wśród baśniokrwistych nie sposób znaleźć dwóch takich samych osobników. Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o różnorodność ich wyglądu. Niektóre są piękne i podobne do elfów, a niektóre wielkie i ohydne, podobnie jak trolle. W przeciwieństwie jednak do półbaśniowców, ich niezwykłe cechy zdradzające baśniowe dziedzictwo są bardziej subtelne. Przykładowo mają niecodzienne ułożenie włosów, albo ich kolor lub mają skłonność do mówienia wierszem.

Baśniokrwistym łatwiej wtopić się w społeczeństwo śmiertelnych, gdyż najczęściej ich niezwykłe cechy nie są od razu widoczne. Co ciekawe również w społeczeństwie istot baśniowych nie są odrzucani, często traktuje się ich jako dalszą rodzinę.

Jako, że baśniowa krew jest znacznie bardziej rozrzedzona w tych istotach, dziedziczą one jedynie drobne zdolności do zauroczenia osób, a także same są odporne na podobną magię.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki