FANDOM


2e957b24a13d323777e58ef3730484c6

Barbazu w D&D Next

BarbazuCornugonErynie

Barbazu (po lewej)

Barbazu

Barbazu

Barbazu, zwane też brodatymi diabłami to brutalni wojownicy Baatezu, siejący zniszczenie swoją szczękozębną glewią. Wchodzą w skład elitarnych oddziałów uderzeniowych Baator. Z wyglądu są plugawymi humanoidami o długich ogonach, dłoniach i stopach zakończonych ostrymi pazurami, szpiczastych uszach i wijącej się, odrażającej brodzie, która przenosi różne paskudne choroby. Ich skóra jest wilgotna i łuskowata, niczym gadzia. Są najagresywniejszymi z baatezu, wykorzystującymi każdą okazję do ataku. Sprawiają duże kłopoty dyscyplinarne i muszą być krótko trzymane przez swoich zwierzchników, ale czyni ich to idealnymi wojownikami szturmowymi. Gdy wkraczają do bitwy, szarżują i biją się tak długo, aż oni lub przeciwnik nie padną martwi. Kiedy nie uczestniczą w wojnie, pilnują centralnych warstw Baator lub są wykorzystywani jako ochroniarze. Z powodu chaotycznej jak na diabły natury rzadko powierza im się dowództwo. Rzadko też awansują, najczęściej nie dożywając okazji.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki