Fandom

Sferopedia

Barbazu

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

2e957b24a13d323777e58ef3730484c6.jpeg

Barbazu w D&D Next

BarbazuCornugonErynie.jpg

Barbazu (po lewej)

Barbazu.jpg

Barbazu

Barbazu, zwane też brodatymi diabłami to brutalni wojownicy Baatezu, siejący zniszczenie swoją szczękozębną glewią. Wchodzą w skład elitarnych oddziałów uderzeniowych Baator. Z wyglądu są plugawymi humanoidami o długich ogonach, dłoniach i stopach zakończonych ostrymi pazurami, szpiczastych uszach i wijącej się, odrażającej brodzie, która przenosi różne paskudne choroby. Ich skóra jest wilgotna i łuskowata, niczym gadzia. Są najagresywniejszymi z baatezu, wykorzystującymi każdą okazję do ataku. Sprawiają duże kłopoty dyscyplinarne i muszą być krótko trzymane przez swoich zwierzchników, ale czyni ich to idealnymi wojownikami szturmowymi. Gdy wkraczają do bitwy, szarżują i biją się tak długo, aż oni lub przeciwnik nie padną martwi. Kiedy nie uczestniczą w wojnie, pilnują centralnych warstw Baator lub są wykorzystywani jako ochroniarze. Z powodu chaotycznej jak na diabły natury rzadko powierza im się dowództwo. Rzadko też awansują, najczęściej nie dożywając okazji.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki