FANDOM


Belgoi.jpg

Belgoi

Belgoi - złowroga i dumna rasa humanoidalna, żyjąca na Athasie. Żyją w małych, nomadycznych plemionach. Ich ojczyzna została w nieznanych okolicznościach zniszczona, przez co zioną nienawiścią do całego tego świata oraz istot na niej żyjących. Szczególną nienawiścią darzą Eladrinów, których oskarżają o zniszczenie ich domu.

Wierzą, że siła każdego humanoida kryje się w jego mięsie, przeto uprawiają kanibalizm oraz nekrofagię. Prawdopodobnie może być w tym ziarnko prawdy, ponieważ zaobserwowano szybsze zdrowienie wśród belgoi'ów, którzy byli karmieni ludzkim mięsem zaś najsilniejsze osobniki zjedli więcej humanoidalnego mięsa niż osobniki słabsze. Najbardziej smakuje im mięso osobników, które przed śmiercią czuło strach. Nie boją się także skosztować mięsa nieumarłych.

Umieją łapać i oswoić dzikie stworzenia. Zarówno te, które są dość powszechnie oswajane (jak np. erdlu) ale także te te bardzo rzadko ruszane (np. chathrang). Najchętniej jednak wybierają te, które mają bardzo dobre umiejętności tropiące. Udomowione bestie są celowo niedożywiane, aby był bardziej okrutne oraz nie miały zahamowań względem kanibalizmu czy nekrofagii.

Używają dzwonków, jako narzędzia oddziaływania psionicznego. Za ich pomocą ściągają zagubionych wędrowców do pułapki. Różne osobniki różnie się zachowują w walce, jednak starają się do niej dobrze przygotować. Frontalnego ataku nie ma co się po nich spodziewać.

Wprawdzie pałają nienawiścią do wszystkiego i wszystkich, jednak są w stanie współpracować z plugawcami różnych, domyślnie nieszlachetnych ras (np. Githaki). Najczęściej jest to alians w celach złupienia jakiejś osady, wsparcia w wojnach plemiennych czy z konieczności przetrwania w przypadkowych ciężkich okolicznościach.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki