Fandom

Sferopedia

Bezsłoneczna Cytadela

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Bezsłoneczna Cytadela (ang. Sunless Citadel) - pierwsza Cytadela została zbudowana w 838 HR na wschodnim skraju Spopielałej Równiny. Była domem dla Ashardalona i jego kultystów. Katastrofa, która wydarzyła się w pewnym dniu, spowodowała spadnięcie Cytadeli do wnętrza ziemi, gdzie się znajduje do dzisiaj. Została ona opuszczona a wiadomości o niej przedostały się do mitów i legend wielu ras.

Szalony druid, Belak Wygnaniec (ang. Belak the Outcast), wyruszył na poszukiwanie tej Cytadeli. Znalazł ją i wydobył na powierzchnię, jednak było ono już  opanowane przez wiele złych potworów. W centrum Cytadeli odkrył drzewo Gulthias, które umożliwia zabicie starożytnego wampira. Nie było ono jednak całkowicie normalnym, bowiem wydawało owoce - idealnie rubinowe jabłka. Dodatkowo w czasie przesilenia zimowego przybiera kolor biały. W niejasnych okolicznościach Belak przejął kontrolę nad Cytadelą oraz zdobył moce nekromantyczne. W wyniku jego działalność wiele regionów popadało w zepsucie biologiczne i moralne.

Gruba awanturników z Caradoon w roku 2316 HR wybrała się do Cytadeli, gdzie zabili Belaka oraz zniszczyli Drzewo Gulthias. Nie wrócili jednak - kolejna ekspedycja znalazła ich martwych a ich dobytek przekazała rodzinom.

ŹródłaEdytuj

  • Bezsłoneczna Cytadela

Więcej w Fandom

Losowa wiki