FANDOM

 • SFERY-Lunar

  Piwo

  lip 21, 2016 przez SFERY-Lunar

  Grając w World of Warcraft, konkretniej kontent z zakresu dodatku Mists of Pandaria, nietrudno odkryć żywiołaki piwa (alementals). Jest to jedna z niewielu rzeczy, których chyba nie idzie znaleźć odpowiednika czy inspiracji w D&D (o dziwo, a może się mylę?).

  Wiem, że istnieje Book of Erotic Fantasy i wiele przewodników kuchennych, ale czy jest jakiś przewodnik alkoholowy po D&D? Na pewno ma bestiariusz i tam być może znaleźlibyśmy żywiołaki piwa? :> A jak i piwa to pewnie i innych płynów. Oczyma wyobraźni widzę piołunołaka, wokół którego rozchodzi się intensywna aura duszących ziół.

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Mrokopedia

  wrz 14, 2014 przez SFERY-Lunar

  Dzień dobry piękni, ten wpis będzie miał formę reklamy. :)

  Otóż po sesji chciałbym bardziej poświęcić się tworzeniu na polskich salonach (czyli to co ogólnie robi Sferopedia tłumacząc niemal nigdy nie czytane przez rodaków treści z pięknych światów fantasy w D&D, co jest niesamowitą zabawą) Świata Mroku. Założyłem już jakiś czas temu, chyba w latach licząc, Mrokopedię, którą pozostawiłem w zalążku. Chciałbym zapytać, zebrać ludzi, jeśli jest tutaj ktokolwiek kto zna i lubi Świat Mroku :) Oczywiście mowa w głównej mierze o starym WoD.

  Ci którzy nie znają, również są zachęcani do spróbowania. Krótko mówiąc tam gdzie D&D był cukierkowy, mechaniczny i heroiczny, tam World of Darkness w latach 90-ych starał się być egzystencjalny, romantyczny, go…

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Miśki. Coraz częściej łapię się na myśli, że Sferopedia powinna mieć jaśniejszą szatę graficzną. Tzn. ciemny druk na jasnym tle. Bardzo niewiele wikipedii o specyficznej i przyjemnej dla oka grafice utrzymuje ciemne tło. A jeśli już utrzymują białe napisy to tło jest w miarę jasne. Przykładem jest wiki o serii gier C&C. Z ciemniejszych wiki przychodzą mi na myśl te o światach Blizzarda: Diablo, WowWiki oraz Starcraft wiki.

  Gdybyśmy tworzyli wikipedię dla jednej tylko linii fabularnej, sprawa byłaby nieco prostsza. Na przykład każdy jest w stanie sobie przywołać beżowawą estetykę Zapomnianych Krain (i angielska FR wiki otrzymuje wyjątkowo jasne - białe - tło, ale równoważy je beżowatymi elementami, tłem, brązem).

  Już dawno zdawałem sobie spra…

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Nowy semestr

  lut 24, 2014 przez SFERY-Lunar

  Jakby co, moi kochani, to regularnie zaglądam, biorę udział w dyskusjach, lecz moje pisarstwo spadnie nieco. Ostrzegam, także się nie martwić, że coś umarło po tych miesiącach ożywienia. Zostałem inż. budownictwa, zaczęły mi się mgr... z dość grubej rury. Póki nie ustabilizuję życia i nie ogarnę nowej rzeczywistości to mój udział tutaj jest mocno ograniczony. Jak zwykle moim priorytetem pozostają plany wewnętrzne, lecz dokończyć muszę Dikeszę, może okazjonalnie pojedyncze karty Tarokka się popojawiają.. planów materialnych na ogół nie ruszam (chyba że to mnie poruszy do głębi jakaś kraina). Najbardziej oczywiście miłuję Zakharę i zdecydowanie muszę zmienić kształt artykułu (brak uwzględnienia krain geograficznych, bo podr. główny jest bard…

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Strona z obrazkami

  sty 17, 2014 przez SFERY-Lunar

  Odkryłem nową stronę w j. włoskim o Planescape. Bardzo grzecznie zbierają grafiki i choć większość mamy to z części nie zdawałem sobie sprawy! Czerpać :) http://uo-planescape.wikidot.com/quartiere-basso

  Czytaj całość >