FANDOM


Elf

Brązowy elf

Brązowy elf
- specjalna psioniczna klasa podstawowa, dostępna elfom Athaskim, które dobrowolnie porzuciły swoje plemiona. Także półotwarta, sekretna elficka grupa zakonopodobna na tym samym świecie. Przez wielu uznawani za wyrzutów, chociaż to nie społeczeństwo ich odrzuciło ale oni ich; efektem tego często jest niechęć pobratymców (związanych z dowolnym plemieniem) a nawet nienawiść.

Życie w elfickich plemionach sprowadza na swoich członków pewne ograniczenia, w zamian za profity w życiu zbiorowym. Części członków te ograniczenia są zbyt wysokie i decydują się na dobrowolne opuszczenie swej wspólnoty. Nie każdy taki zostaje brązowym elfem, do tego potrzebne jest jakiś wewnętrzny, irracjonalny pociąg do dziczy i odkrywania psionicznej drogi. Trzeba też znaleźć przedstawiciela tego zakonu, który zająłby się szkoleniem elfa... albo zostać znalezionym (co jest częstsze).

Propozycja szkolenia jest jednorazowa - jeżeli kandydat do tej grupy odmówi z powodu obowiązków, ran czy czegokolwiek innego, już nigdy nie będzie miał okazji zostać brązowym elfem. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że ta propozycja nie jest wprost. Często jest nawet rozłożona w czasie, jakby każda głoska pytania była objawiania innego dnia. Szkolenie ma charakter indywidualny i może być inny, w zależności od mistrza i ucznia. Efektem tego są dodatkowe moce psioniczne oraz powiększona możliwość poznawania nowych.

Celem tego zakonu jest badanie psioniki oraz używanie jej dla odnowienia równowagi w przyrodzie. Za wykorzystywanie jej przeciwko temu celowi, albo w egoistycznych celach, grozi agresją od innych brązowych elfów.

Chętnie przyłączają się do różnych grup poszukiwaczy przygód, często nawet sami stają się przywódcami takich.

Źródło Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki