Fandom

Sferopedia

Chochlik szronu

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Chochliki szronu (ang. rime sprite) to niewielkie, neutralne istoty baśniowe, zamieszkujące brzegi jezior oraz mórz w mroźnym klimacie. Z wyglądu przypominają nieduże 30 centymetrowe, piękne figurki elfów wykonane z błękitnego lodu, o śnieżnobiałych włosach. Wygląd  tych stworzeń odzwierciedla ich cechy, chochliki szronu są całkowicie odporne na mróz i zimno, zarówno pochodzenia naturalnego jak i magicznego. 

Istoty te są zmorą żeglarzy i rybaków, ponieważ wydaje się, że celem ich istnienia jest dręczenie i żartowanie z takich ludzi. Większość chochlików szronu poprzestaje na nieszkodliwych dowcipach, ot zamrażanie pozostawionego samotnie napitku, wplataniu w sieci rybackie wodorostów albo tworzeniu wizerunków cennych przedmiotów na powierzchni wody z dala od brzegu. Niemniej jednak nie zdają sobie one sprawy z okrucieństwa jakie niekiedy niosą ich żarty, dlatego psoty mogą przerodzić się w prawdziwe tortury. 

Chochliki szronu są skore do gniewu, lecz w bezpośredniej walce są marnym przeciwnikiem jednakże zdają sobie one z tego doskonale sprawę, dlatego też jeśli z kimś walczą, to wolą z ukrycia stosować magię i pułapki. Dysponują one kilkoma magicznymi zdolnościami, które mogą używać dosyć często, dodatkowo posiadają moc wywołania śnieżnej zamieci skierowanej w stronę przeciwnika. Tej ostatniej zdolności używają jedynie w ostateczności, najczęściej aby uciec i ukryć się.

Chochliku szronu mówią wspólnym, wodnym i językiem istot baśniowych.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki