FANDOM


Shadowjelly

Cienista galareta

Cienista galareta (ang. Shadow jelly) jest nieświadomym cieniem napędzanym pragnieniem karmienia życiem i światłem. Jako skoncentrowana cienista rzecz, nie jest bezcielesna, tak jak są nieumarłe cienie; jej dotyk jest nieci bardziej trwała i może pochłonąć ofiarę tak jak śluzy z Planu Materialnego. Lecz zamiast rozpuszczać swoją ofiarę kwasami trawiennymi, cienista galareta wysysa całe ciepło i życie ze swojego celu. Cienista galareta naturalnie wyszukuje najciemniejsze miejsce jakie może znaleźć, więc może być trudne do zobaczenia. Lecz ze względu na swój rozmiar wyróżnia się nawet w ciemnych lub ponurych obszarach, gdzie wydaje się być dużą plamą głębszej ciemności. W miejscach o jasnym oświetleniu, obecność cienistej galarety jest boleśnie oczywista. Bezmyślna i zawsze głodna, cienista galareta jest agresywnym drapieżnikiem bez strachu przed licznymi przeciwnikami. Atakuje takich przeciwników jednego po drugim, choć ma tendencję ignorowania przeciwników przynajmniej tak dużych jak ona sama. Cienista galareta nie posiada języka i nie mówi.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki