FANDOM


3337.JPG

Cierniak (po lewej) z wegepigmejem

Cierniak (ang. thorny) to podobne do psów roślinne istoty, służące jako zwierzęta domowe i towarzysze wegepigmejom. Nieznane jest ich dokładne pochodzenie. Z wyglądu przypominają duże psy zbudowane z drewna, liści i innych roślinnych tkanek. Cała powierzchnia ich ciała pokryta jest ostrymi kolcami. Oprócz zębatej paszczy, ciernie te są ich główną bronią. Kiedy ukąszą przeciwnika, rzucają się całym ciałem w jego kierunku, starając się ukłuć go przynajmniej kilkoma kolcami. Ciernie wbijają się głęboko, utrudniają poruszanie się i walkę, ale jeszcze boleśniejsze jest ich usuwanie.

Cierniaki rozmnażają się, składając w ziemi podobne do jaj nasiona. Z nasionka wyrasta krzew, z którego pąków wylęgają się małe cierniaki. jeśli zostaną pochwycone krótko po wylęgu, możliwe jest ich obłaskawienie i tresura.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki