Fandom

Sferopedia

Cierniak

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Cierniak (ang. thorny) to podobne do psów roślinne istoty, służące jako zwierzęta domowe i towarzysze wegepigmejom. Nieznane jest ich dokładne pochodzenie. Z wyglądu przypominają duże psy zbudowane z drewna, liści i innych roślinnych tkanek. Cała powierzchnia ich ciała pokryta jest ostrymi kolcami. Oprócz zębatej paszczy, ciernie te są ich główną bronią. Kiedy ukąszą przeciwnika, rzucają się całym ciałem w jego kierunku, starając się ukłuć go przynajmniej kilkoma kolcami. Ciernie wbijają się głęboko, utrudniają poruszanie się i walkę, ale jeszcze boleśniejsze jest ich usuwanie.

Cierniaki rozmnażają się, składając w ziemi podobne do jaj nasiona. Z nasionka wyrasta krzew, z którego pąków wylęgają się małe cierniaki. jeśli zostaną pochwycone krótko po wylęgu, możliwe jest ich obłaskawienie i tresura.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki