Fandom

Sferopedia

Cierniomiot

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Cierniomiot (ang. thornslinger) to rodzaj drapieżnej rośliny, wykorzystującej do unieruchamiania swych ofiar wystrzeliwane z łodyg kolce. Jest to roślina o białych, wstążkowatych liściach i pokrytych rosą, blado-żółtych kwiatach. Rośnie przy samej ziemi, zajmując obszar o około 2,5-metrowej średnicy. Rośliny te spotykane są w nietypowych miejscach - na dnie przepaści, w trudno dostępnych jaskiniach i rosnące na murach. Zazwyczaj rosną w koloniach po kilka sztuk. Kolce są ich jednym narzędziem obrony.

Cierniomioty atakują każdą istotę w zasięgu dziesięciu metrów, zalewając ją deszczem ostrych kolców, dopóki nie ucieknie lub nie przestanie się ruszać. Pojedynczy cierń zadaje niewielkie obrażenia, ale cierniomiot dysponuje niemal niewyczerpanym ich zapasem i miota nimi w ogromnych ilościach. Liście i łodygi cierniomiotu pokryte są kleistym płynem, który dodatkowo obezwładnia słabsze istoty, którym udało się do niego zbliżyć. Dotknięcie powoduje wydzielenie soków trawiennych, uwięziona istota jest zatem jednocześnie powoli trawiona żywcem i ostrzeliwana ostrymi cierniami.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki