FANDOM


Black Acropolis.jpg

Czarne Akropolis

Czarne Akropolis, Czarny Akropol (ang. The Black Acropolis) znajduje się na Othrysie, wysuniętej najbardziej na zewnątrz warstwie Carceri, który to Tytani zwą Tartarem. Osiadająca pośród niezdrowych bagien, Góra Othrys jest ohydnym bliźniakiem Góry Olimp - ironia niezapomniana przez uwięzionych bogów.

Carceri jest planem zemsty, Wielką Klatką, Czerwonym Więzieniem. Tutaj wygnani zostają kłamcy, zdrajcy i złodzieje. Kraina ta rodzi mroczne pasje, korumpując swoich gości jak i odzwierciedlając swoich tubylców. Nic tutejszego poza być może tymi niegdyś bogami, nie mówi tutaj pełnej prawdy; kłamstwo nie jest zwykłą drugą naturą - jest tutaj jedyną naturą.

Carceri nie ma dnia i nocy, o ile żadna z upadłych mocy sobie tego nie życzy. Żadne słońce, księżyc czy gwiazdy nie oświetlają nieba, jedynie naszyjnik planet snujący się w pustce z najwyższego górskiego szczytu, ryjąc głębokie cienie swoim srebrzystym światłem. Miejsce pokryte jest ponurą poświatą, wypławiającą wszelkie inne barwy. Powietrze nadaje się do oddychania, lecz wiatr niesie odór rozkładu wywracający żołądkiem i miesza zmysły.

Więzienie TytanówEdytuj

Mokradła dominują na Othrysie, usianego trzęsawiskami i kanałami. Wyspy suchego lądu istnieją, przeważnie na skraju wielkich gór Tytanów, lecz ziemia ta jest miękka niczym torf i rozdarta przepaściami. Mieszkańcy żyją w wioskach zbudowanych na palach. Same bagna są zaraźliwe, pełne jaszczurów, trolli oraz wszelkiej maści jadowitymi stworzeniami. Sa tu też grudy ruchomych piasków o zielonej poświacie płytkie na pół metra jak i głębokie na 800. Również jest to zdradliwe, ukryte pod kępami trawy, czarnymi wodami czy czasem nawet przenosząc się z miejsca na miejsce.

Trująca woda Rzeki Styks nawadnia ziemię, a pod jej mazistą powierzchnią prąd jest szybki i niebezpieczny. Pijący z niej mogą łatwo utracić pamięć przeszłego życia, a nawet najwytrwalsi zapominają chociaż jeden dzień. Rozcieńczony wywar wywołuje niepamięć na kilka dni czy godzinę. Woda pitna musi być pobierana ze źródeł ostrożnie zbadanych na obecność skazy Styksu bądź gromadzona z deszczowych opadów.

Przedłużające się wystawienie na wilgotne powietrze tej krainy (tydzień i więcej) wpływa na zachowania ludzi. Zwiększa inteligencję o +1, lecz wywołuje tendencję do kłamania, egoizmu i knucia. Efekt ten ubywa po równym czasie spędzonym poza Othrysem.

Chmury gryzących insektów wiszą w powietrzu doprowadzając podróżnych do szaleństwa. Miejscowi wykorzystują trujące rośliny o intensywnym zapachu do odpędzania insektów, lecz ich sok jest także skuteczny przeciwko ludziom, wywołują mdłości. Flora jest mieszaniną wodnych roślin i chwastów, zarówno łagodnych jak i śmiertelnych. Jedyne drewno zapewniają gąszcze namorzyn i cyprysów.

Tutejsi ludzie są tak samo zdradliwi jak kraina: elastyczni politycy, religijni oszuści i nieskruszeni zdrajcy. Choć pozornie przyjaźni, każdy ma osobisty cel i można mu zaufać póki mają z czegoś korzyść. Są to ugrzecznieni mówcy nie przyjmujący "Nie" za odpowiedź.

Region Góry ChrystosEdytuj

KopalniaEdytuj

Groty CyklopówEdytuj

Jaszczurzy WybiegEdytuj

Pole KamieniarzyEdytuj

WrotaEdytuj

Czarne AkropolisEdytuj

Czarne Akropolis jest więcej niż zwykłą świątynią. Składa się z kilku elementów: skalistej iglicy, na której wznosi się budowla, rampy prowadzącej na szczyt oraz samej świątyni. Powierzchnia błyszczy niczym płomienie na powierzchni czarnych wód.

Zewnętrze: Fryzy na nadbudowie świątyni przedstawiają wydarzenia znaczące dla Tytanów. Do czterech głównych fryzów należą:

  • Tytanomachia Ten obraz, na tyłach świątyni, ukazuje Zeusa na szczycie Góry Olimp ciskającego błyskawice w Tytanów. Wspierany jest przez trójkę Hekatonchejrów rzucających głazami. Kronos jest najbardziej rozpoznawalnym z Tytanów i dzierży swój charakterystyczny sierp.
  • Dzieci Temidy
  • Dzieci Mnemosyne
  • Upadek Zeusa

ŹródłaEdytuj

  • The Vortex Of Madness

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki