Fandom

Sferopedia

Dżin

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Djinni Efreeti.jpg

Dżinni i Ifryt

Marid Dao.jpg

Marid i Dao

Dżiny (ang. Genies) to przybysze z planów wewnętrznych powiązani z żywiołami. Są to z wyglądu podobne do ludzi istoty o wielkiej sile i mocy. Wyróżniają się doskonalszą budową i większymi rozmiarami ciała oraz tym, że często można je spotkać unoszące się nad ziemią. Ich nogi nierzadko bywają zasłonięte przez magiczne dymiące opary magiczne. W ich oczach również może czaić się nienaturalność, która odróżnia ich od ludzi. Posiadają zdolność swobodnej podróży po Planach Wewnętrznych, Astralu i Materialu. Ten ostatni traktują jako teren neutralny, na którym rozstrzygają prywatne konflikty oraz zdobywają dobra niedostępne na rodzimych planach. Dżiny posiadają także naturalną zdolność telepatii, pozwalającą im na porozumienie się z praktycznie każdą rozumną istotą. Większość dżinów potrafi również zmieniać kształty, znikać i w inny sposób unikać spotkań z niewygodnymi istotami.

Dżiny zamieszkują cztery podstawowe plany żywiołów, ognia, powietrza, wody i ziemi, gdzie na czele każdego z czterech najsławniejszych rodzajów dżinów stoją ich despotyczni przywódcy. Dżinów obowiązuje ich własne prawo, wedle którego załatwiają porachunki jak i wszelkie sprawy wewnętrzne. Są to nierzadko rzeczy niezrozumiałe dla śmiertelników, w kontaktach z którymi dżiny zachowują zwyczajowy dystans. Na Plan Materialny są często przyzywane przez potężnych magów i kapłanów w celu wykonania dla nich jakiegoś zadania. Dżiny są do bólu lojalne wobec swoich panów, jednak tylko do czasu, dopóty ich pan zachowuje się zgodnie z ustaleniami. Zdrada zawsze ma wśród dżinów racjonalne podłoże i nie jest impulsem chwili, są to bowiem istoty magiczne, słynące z ogromnej cierpliwości.

Rodzaje dżinówEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Źródła Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki