Fandom

Sferopedia

Dargonesti

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dargonesti to dobra, nieśmiała, zamknięta w sobie podrasa elfów morskich. Zwani są także elfami głębinowymi. Całe ciało mają piękne, smukłe z długimi palcami u rąk i nóg opatrzonymi błoną pławną. Mają duże fioletowe lub niebieskie oczy, jasnogranatową skórę i włosy koloru zielonego. Noszą przeźroczyste suknie i ozdabiają się muszelkami i rozgwiazdami, kochają perły. Dargonesti unikają kontaktu z innymi rasami, które uznają za wulgarnych i nieostrożnych. Same siebie uważają za serdecznych, choć nie zawsze tak jest. Ci, którym udało się ich odnaleźć i przekonali ich o słuszności sprawy, mogli zawsze liczyć na pomoc a nawet głęboką przyjaźń tych istot. Dargonesti nie lubią podróżować, a w walkę angażują się tylko i wyłącznie wtedy gdy same uznają to za absolutnie konieczne. Mają możliwość pozostawania do woli w postaci delfinów, na których też często podróżują. Choć Dargonesti stracił możliwość czarowania i nie jest odporny na magię, w delfiniej postaci jest na nią odporniejszy. Dargonesti uwielbiają skóropodobne pancerze, luźne, a często wykonane z morskich materiałów, przytykane perłami. Preferują sztylety, lance i trójzęby, w których stosowaniu są mistrzami. Dargonesti byli pierwotnie elfami naziemnymi, ale z wielką miłoscią do morza, w momencie walk z drowami, gdy ich kuzyni przybyli na skraj morza, aby ratować się ucieczką, Dargonesti zawędrowali wraz z nimi, ale szybko stracili kontakt. Co więcej ich morscy kuzyni uważają ich za złych i prymitywnych i czasem dochodzi na tym polu do nieporozumień, a nawet tragedii. Dargonesti bardziej od swoich kuzynów tworzą społeczeństwo, które nie czerpie z tradycji silvanesti, mimo to bardziej od Dimernesti przyjaźnią się z istotami z powierzchni. Społeczeństwo: ich legowiska mieszczą się w wielkich koralowcach lub podwodnych jaskiniach. Większość życia spędzają wśród najbliższych na peryferiach swoich miast. Typowa rodzina składa się z 20 Dargonesti, z czego 50 % to kobiety i dzieci. Dwie do czterech rodzin tworzy klan. Klan wewnątrz podejmuje decyzje w drodze konsensusu rodzin, a plemię w drodze konsensusu klanów. Przywódcą wszystkich klanów jest Księżycowy Mówca, ale żaden z Dargonesti nie jest w stanie rządzić absolutnie, dlatego ma też doradców tzw. Starszych Klanów. Dargonesti nie mają wrogów za wyjątkiem rekinów, sahuaginów i Dimernesti. Większość z nich ucieka przed ogrami, które zanieczyszczają ich tereny, nie podejmując się walki. Wszystkie Dargonesti są zaprzyjaźnione z morskim ludem i Trytonami.

Źródła:

  • Dragonlance

Więcej w Fandom

Losowa wiki