Fandom

Sferopedia

Demon cienia

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja1 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

114d6ea23631f49cc751aa110247e130.jpeg

Demon cienia

Devils- Advespa, Amnizu, and Malbranche.jpg

Demon cienia (po prawej)

Shadow fiend.jpg

Demon cienia - szkic ukończony w pośpiechu, na chwilę przed wyczerpaniem się zaklęcia niewidzialności artysty

Demony cienia (ang. shadow fiend, shadow demon) to wysokie, szczupłe humanoidy wyposażone w małe, błoniaste skrzydła i ciałem zbudowanym z mrocznej, dymnej substancji. Są widzialne tylko w jasnym świetle słonecznym, które dodatkowo znacznie je osłabia. Ich długie palce u rąk i nóg kończą się straszliwymi zakrzywionymi szponami. Żaden śmiertelnik nie słyszał nigdy głosu biesa cienia, jednak mają jakiś sposób komunikacji z mieszkańcami planów niższych.

Demony cienia żyją w niewielkich wioskach rozsianych po planach niższych. Mają wysoko rozwinięte poczucie estetyki i osiedla te pełne są licznych rzeźb wykonanych z czystej ciemności. Często w sąsiedztwie osady znajduje się mały portal do innego planu. Biesy cienia są rasą handlarzy, a ich głównym towarem są umysły śmiertelników, zamknięte w magicznych klejnotach. W zamian za nie najczęściej kupują czystą esencję złej magii, z której w jakiś tajemniczy sposób tworzą swoich pobratymców. Biesy aktywnie poszukują umysłów, które mogłyby uwięzić. Czasami przez pomyłkę zamiast mędrca zdobywają szalbierza albo mądralę, który z zaskoczeniem odkrywa, że stał się kartą przetargową dla czartów.

Przebywając na obcych planach biesy cienia szukają towarzystwa czarnych smoków, z którymi łączy je jakaś więź. Na planach niższych chodzą pogłoski, że są w bliskich kontaktach z bóstwami, które zawsze mogą liczyć na ich usługi. Władczynią tych istot jest Rhyxali, Pani Demonów zamieszkująca warstwę Otchłani o nazwie Shaddonon.

ŹródłaEdytuj

  • "Planescape Monstrous Compendium Appendix I"

Więcej w Fandom

Losowa wiki