Fandom

Sferopedia

Dergholoth

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dergholoth2.jpg

Dergholoth

Dergholoth.jpg

Dergholoth

Powszechne na Szarym Pustkowiu, spotykane na Gehennie i Carceri dergholothy służą jako szeregowa piechota w najemnych armiach lothów. Mają okrągłe ciała z pięcioma rękoma i trzema nogami oraz insektopodobnymi głowami, które mogą obracać się o 360 stopni. Są podstawą armii yugolothów, brutalną i głupią, jednak jest coś, co czyni je lepszymi wojownikami - mają pięć rąk, co pozwala im równocześnie wyprowadzać i parować ataki. Mimo swej głupoty, stworzenia te są krnąbrne i trudne do kontrolowania, gdyż nie rozumieją idei Wojny Krwi i nie odnoszą żadnych korzyści z udziału w niej.

W społeczeństwie lothów dergholothy są nieustannie wykorzystywane przez potężniejsze biesy. Wskutek tego stają się gniewne i okrutne, co dobrze służy celom całej społeczności. Mówi się, że przeistoczenie w tą formę jest wymierzaną przez ultrolothy karą - mało który yugoloth wytrzyma nagłą utratę wiedzy. Kiedy nie walczą, przemierzają Szare Pustkowie w grupach liczących do 500 sztuk, napadają na Nocne Wiedźmy i próbują odebrać im larwy.

ŹródłaEdytuj

  • Monstrous Compendium - Outer Planes Appendix (1991)
  • TSR 2602 - Planescape Monstrous Compendium Appendix (1994)

Więcej w Fandom

Losowa wiki