Fandom

Sferopedia

Diablę

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja3 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Tiefling x.jpg

Diablę w D&D 5.0

Diabelstwo.jpg

Diablęta w D&D 3.5

Diablęta to ludzie, którzy posiadają domieszkę czarciej krwi.

Diablęta są niegodziwe i przebiegłe. Zwykle dziedziczą skłonność do czynienia zła i nie walczą z nią. Niewielu opiera się wrodzonej naturze. Jeśli coś takiego czynią, muszą z jednej strony walczyć ze stereotypami (oczywiście pod warunkiem, że rozpoznano ich pochodzenie), a z drugiej z poczuciem, iż innoplanowe zło podąża za nimi krok w krok.

Te istoty od ludzi różni czasem nie tylko wspomniana aura, która oczywiście często budzi niepokój. Nieliczne diablęta mają różki, igiełkowate zęby, czerwone oczy, kopyta lub otacza je woń siarki. W większości ludzkich społeczności diablęta żyją na marginesie - są złodziejami, zabójcami lub szpiegami. Czasami zdobywają władzę, lecz gdy ujawni się ich natura, szybko stają się wyrzutkami. Diablęta to istoty podstępne, subtelne i lubujące się w spiskach. Najchętniej atakują z zasadzki, a jeśli to możliwe, unikają uczciwej walki. Ulubioną klasą diabląt jest łotrzyk.

Zobacz też Edytuj

Źródła Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki