Fandom

Sferopedia

Dimernesti

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dimernesti są najbardziej dumną i skrytą podrasą elfów morskich. Mają blado-niebieską skórę i duże oczy od ciemnozielonych po granatowe. Mają błonę pławną u rąk i nóg, a ich ręce są zaopatrzone w niewielkie pazurki. Noszą zawsze srebrzyste włosy splecione różnokolorowymi muszlami. W przeciwieństwie do wielu innych morskich elfów wolą ciasne ubrania w kolorze zieleni bądź niebieskiego. Mają zdolność oddychania zarówno pod wodą jak i na powierzchni. Podejrzliwy i nieufny wobec obcych, sprzymierza się jedynie w najskrajniejszych przypadkach i zazwyczaj nie pokazuje na powierzchni. Są nietolerancyjni wobec innych ras, kultur i wierzeń i z przyjemnością zabijają tych, o których mają zdanie, że niszczy ich środowisko naturalne, niestety mogą to być też zwykli rybacy, więc Dimernesti mają złą sławę. Dimernesti są bardzo zwinne w wodzie i chodź naturalnie brakuje im zdolności czarowania, mogą przybierać postać groźnych stworów morskich. Mogą zamieniać się w wydry, węgorze elektryczne, węże morskie, rekiny i inne. Społeczeństwo: Dimernesti były pierwotnie rasą elfów na ziemi, jednak w wyniku wojny z drowami zostały zmuszone do ucieczki w kierunku morza, a ze względu na brak pomocy, zajętych walką innych elfów zamieszkały już tam na zawsze, chroniąc silnie swoją prywatność. Elfy te nigdy nie zapomniały tego, co zrobiły im drowy, a także braku zainteresowania ze strony ich kuzynów. Dimernesti były zadowolone ze wspólnego pochodzenie z elfami złotymi silvanesti i przyjęły nieco uproszczonę formę ich rządów. Wodzem grupy jest tzw. Marszałek Morza, który zawsze jest blisko spokrewniony z poprzednim Marszałkiem. Większość Dimernesti żyje w szkołach, które są szkołami klanu, młodymi opiekują się wszyscy dorośli i nadają im nie raz wiele imion. Dimernesti nienawidzą Dargonesti, których uważają za słabych, złych i prymitywnych. Elfy te w nocy wychodzą na powierzchnię by kraść.

ŹródłaEdytuj

  • Dragonlance

Więcej w Fandom

Losowa wiki