Fandom

Sferopedia

Diopsid

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

30.jpg

Diopsid

Diopsidy są Podmrocznymi stworzeniami które przypominają krzyżówkę pomiędzy humanoidem i żukiem. Okupują duże, rozległe jaskinie głęboko pod ziemią gdzie rzeźbią osady w ścianach i podłogach swoich domen. Diopsidy posiadają głęboką miłość do metalowych broni i innych obiektów, lecz brakuje im technicznej zdolności wytwarzania takich dóbr. A zatem pracują jako najemnicy, robotnicy, myśliwi i zwiadowcy dla innych ras. Dla ludu Podmroku, diopsidy są prostymi lecz niebezpiecznymi barbarzyńcami z którymi najlepiej zadawać się przez najemny kontrakt niż otwarte zobowiązanie. Wytrzymałe, silne i biegłe w różnych broniach, diopsidy są przerażającymi przeciwnikami i cenionymi sprzymierzeńcami. Diopsidy pracują niemal z każdym kto spełni ich cenę wywoławczą i są dość skłonne pchnąć na bok sprzymierzeńca by pracować z nowym pracodawcą. Diopsidy są oportunistyczne i nieco chciwe, zwłaszcza jeśli chodzi o metalowe bronie, narzędzia i zbroje. Dbają o ochronę swojej reputacji jako najemników.

OsobowośćEdytuj

Diopsidy są powściągliwe, niezawodne i nieco tępe. Diopsid ma tendencję do myślenia o problemie i działania później. Uznają inne rasy nieskończenie fascynującymi, zwłaszcza humanoidalnych mieszkańców powierzchni i czasami okazują się uciążliwe ze swoimi niekończącymi się pytaniami i domysłami. Gdy chodzi o metalowe bronie i narzędzia, diopsid staje się szalonym, pobudzonym odkrywcą. Może obracać broń w swoich dłoniach, gładzić wzdłuż i testować na poręcznym kamieniu lub ogromnym grzybie.

ŹródłaEdytuj

  • Dragon Compendium

Więcej w Fandom

Losowa wiki