Fandom

Sferopedia

Dragonne

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Dragonne.jpg

Dragonne

Dragonne to magiczne bestie o cechach miedzianych smoków i lwów. Istoty te są niezwykle sprawnymi i krwiożerczymi myśliwymi, siejącymi strach wśród podróżujących przez ciepłe pustynie i wyżyny wędrowców. Z daleka dragonne przypomina wyglądem lwa, odróżniając się od niego parą niedużych, miedzianych skrzydeł wyrastających z ramion. Z bliska można dostrzec dalsze różnice, takie jak pokrywająca skórę bestii miedziana łuska oraz gęściejsza i bardziej szorstka grzywa. Dragonne mają potężne zęby i pazury a ich duże oczy mają barwę podobną do łusek. Bestie te znane są ze swego straszliwego ryku, który osłabia i pozbawia na jakiś czas słuchu większość istot, które go usłyszą. Choć są słabymi lotnikami, skrzydła pozwalają im na dużą swobodę w walce. Używają ich wtedy do szybkich i zaskakujących przeciwnika manewrów. Istoty te nie mają własnego języka; porozumiewają się smoczym i językiem sfinksów.

Dragonne są spotykane na skalistych wyżynach i pustyniach. Zazwyczaj zamieszkują tam nieduże naturalne jaskinie, w których przechowują zabrane zabitym wędrowcom łupy. Ich tereny łowieckie są zwykle dość duże, gdyż obejmują obszary słabo zaludnione i rzadko uczęszczane. Dragonne żyją samotnie, nie tolerując obecności innych stworzeń. W pary łączą się tylko podczas jesiennego okresu godowego. Samica składa zawsze tylko jedno jajo, doglądając go a następnie opiekując się młodym potomkiem przez około rok. Po tym okresie młody dragonne osiąga samodzielność i opuszcza matkę. Od tej chwili każdego napotkanego osobnika własnego gatunku traktuje jak niepożądanego konkurenta.

Dragonne polują najczęściej na roślinożerne zwierzęta stadne, takie jak kozy czy owce. Humanoidów i drapieżców atakują tylko wtedy, gdy brak jest innego pożywienia. Zdecydowanie preferują zdobycz, która nie walczy zbyt zaciekle. Wbrew obiegowej opinii nie są bezmyślne i nie atakują natychmiast każdej napotkanej istoty. Walczą natomiast bezwzględnie w obronie swego legowiska i terytorium łowieckiego.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki