FANDOM


636252740537990664

Drzewiec

Drzewiec

Drzewiec

Drzewce (ang. treants) to humanoidalne drzewa obdarzone inteligencją. Z natury są pokojowo usposobione, jednak rozgniewane są zdolne wyrządzić wielkie szkody. Nienawidzą złych istot i nieodpowiedzialnie używanego ognia. Otwartą wrogością darzą orków, gobliny i osoby wyposażone w topory.

Gdy nieruchome, drzewce są niemal nieodróżnialne od drzew. Ich skóra pokryta jest grubą warstwą brązowej kory. Ręce przypominają zakrzywione konary a nogi, podczas bezruchu złączone, wyglądają jak masywny korzeń. Głowa wyposażona jest w liczne pokryte zielonymi liśćmi gałązki. Zimą liście te zmieniają kolor, lecz tylko niewiele z nich wypada. Drzewce są bardzo inteligentnymi istotami mówiącymi własnym językiem i często znającym popularne języki humanoidów.

Drzewce są trudnymi przeciwnikami ze względu na ogromna siłę oraz duża odporność na większość broni. Ich słabym punktem jest wrażliwość na ogień. Posiadają naturalną zdolność animacji znajdujących się w pobliżu drzew, które mobilizują do walki w razie zagrożenia.

Drzewce żyją w małych społecznościach w otoczeniu starych drzew (najczęściej dębów, klonów i mahoniowców). Raczej niechętnie komunikują się z istotami liczącymi sobie mniej niż 500 lat, najchętniej je ignorując. Odżywiają się światłem słonecznym, wodą i minerałami z gleby. Często zapadają w sen trwający od kliku dni do kilku lat, podczas którego ich nogi wrastają w ziemię niczym korzenie. Rozmnażają się przez pączkowanie. Młode drzewce doglądane są przez samice, dopóki się nie usamodzielnią. Drzewce żyją do kilku tysięcy lat. Z wiekiem stają się coraz mniej ruchliwe, bardziej senne i skupione na przeszłości. Najstarsze zakorzeniają się na stałe, zasypiają i resztę swych dni spędzają na podobieństwo zwykłego drzewa.

Starszy drzewiecEdytuj

Drzewiec wiekowyEdytuj

Wiekowe drzewce są niezwykle stare, przypominając wyglądem ogromne sekwoje. Od zwykłych drzewców odróżniają je też potężniejsze zdolności.

Zobacz teżEdytuj

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.