FANDOM


Duch krainy

Duch krainy w formie ziemi

Duchy krainy to duchowa istota, która jak większość baśniowych stworzeń , opiekuje się jakimś terenem. Najczęściej można wyznaczyć granice terenu jakim opiekują się te istoty, dlatego są to często pustynie, doliny, odcinki plaż, bagna lub inne tereny. W naturalnej postaci, są to niewidzialne, bezcielesne istoty które, jeśli ktoś potrafi je dostrzec, wyglądają jako srebrna mgiełka unosząca się nad ziemią i leniwie wędrująca po całym podległym jemu terenie. Jeśli chcą się komuś pokazać, przyjmują postać humanoida, zwierzęcia lub żywiołaka, uformowanego z odpowiedniego żywiołu, jakiego jest najwięcej na podległym terenie. Utrzymują one dobre stosunki z druidami oraz rasami które szanują ziemię i przyrodę. Znajdą wiele języków, w tym wspólny, elfi, leśny i popularniejsze dialekty goblińskiego, lecz potrafią porozumieć się z każdym za pomocą telepatii. Nie znają jednak litości dla niszczycieli roślin, zwierząt i ziemi którą się opiekują. Najczęściej atakują pozostając w swojej bezcielesnej i niewidzialnej formie, zarzucając przeciwnika licznymi zdolnościami i czaropodobnymi mocami związanymi z naturą i żywiołami. Potrafią również przyjąć formę cielesną, nacechowaną jednym z czterech żywiołów, odpowiednią dla podległego im terenu.

PostacieEdytuj

OgniaEdytuj

Duchy krainy przyjmują postać ogniową wtedy, gdy na pilnowanym terenie znajdują się wulkany, czy gorące źródła, albo inny podobnego typu krajobraz. W tej postaci każdy ich atak może powodować podpalenie oponenta, a do tego stają się odporne na płomienie, lecz lodowe ataki mogą je dotkliwie zranić.

ZiemiEdytuj

Duch krainy przyjmuje postać ziemną wtedy, gdy na pilnowanym terenie po prostu znajduje się ziemia, co jest najpowszechniejszym zjawiskiem. W tej postaci zyskują one zdolność władania otaczającą ich ziemią.

WodyEdytuj

Duch krainy przyjmuje postać wodną wtedy, gdy na pilnowanym terenie znajdują się liczne jeziora, rzeki lub wodniste bagna, albo inne miejsce o podobnym typie krajobrazu. W tej postaci stają się doskonałymi pływakami, a do tego zyskują władzę nad wodą.

PowietrzaEdytuj

Duch krainy przyjmuje postać powietrzną wtedy, gdy na pilnowanym terenie znajduje się wietrzna dolina lub wybrzeże, albo inne miejsce o podobnym typie krajobrazu. W tej postaci potrafią one doskonale latać, a do tego zyskują władzę nad powietrzem.

ŹródłaEdytuj