FANDOM


Durzagon

Durzagon

Durzagony rodzą się w wyniku sekretnego krzyżowania się diabłów z nieświadomymi ich tożsamości duergarami. Zdarza się czasami, że potężne czarty przebrane za szarych krasnoludów przenikają do społeczności tych ostatnich, wyszukując najlepsze partnerki do urodzenia potomstwa. Właśnie tak na świat przychodzą durzagony. Większość duergarów nie wie, że zwróciły na nich uwagę diabelskie moce, ale narodziny półczarta durzagona są okazją do wielkich uroczystości w piekielnych krainach. Półczarty te są nieco wyższe i smuklejsze niż szare krasnoludy - osiągają zwykle wzrost około 1,5 metra. Głowy mają łyse, jednakże ich brody porasta szorstka, szara szczecina przetykana pasemkami czerwieni. Rdzawego koloru skóra wydziela ciepło, a palce kończą się zakrzywionymi pazurami. Durzagony mówią krasnoludzkim i wspólnym. Te, które dowiedziały się o swoim diabelskim pochodzeniu, znają również piekielny.

Źródła Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki