FANDOM


Einherjar

Einherjar

Einheriar

Einherjar

Mówiąc ściśle, termin "einherjar" (wierni) odnosi się do oczekujących z Asgardu, pierwszej warstwy Ysgardu. Z czasem termin ten zaczęto stosować do wszystkich duchów humanoidów służących bóstwom Planów Wyższych jako posłańcy, strażnicy i wojownicy. Wyglądają jak wątli humanoidzi w równie wątłych zbrojach i uzbrojeniu. Każdy z nich przypomina istotę, którą był za życia. Większość einherjarów to ludzie. Zdarzają się jednak również krasnoludy i elfy. Zwykle występują w grupach zorganizowanych jak formacje militarne. Einherjarowie są bezwarunkowo wierni swym bóstwom i wdrażają ich polecenia z mocą i bezwzględnością. Nie mają żadnej hierarchii i żadnych zainteresowań poza swą misją. Odnoszą się z szacunkiem do archonów i aasimonów, ale działają niezależnie od nich.

ŹródłaEdytuj

  • Bóstwa i Półbogowie

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki