Fandom

Sferopedia

Einherjar

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Einherjar.jpeg

Einherjar

Einheriar.JPG

Einherjar

Mówiąc ściśle, termin "einherjar" (wierni) odnosi się do oczekujących z Asgardu, pierwszej warstwy Ysgardu. Z czasem termin ten zaczęto stosować do wszystkich duchów humanoidów służących bóstwom Planów Wyższych jako posłańcy, strażnicy i wojownicy. Wyglądają jak wątli humanoidzi w równie wątłych zbrojach i uzbrojeniu. Każdy z nich przypomina istotę, którą był za życia. Większość einherjarów to ludzie. Zdarzają się jednak również krasnoludy i elfy. Zwykle występują w grupach zorganizowanych jak formacje militarne. Einherjarowie są bezwarunkowo wierni swym bóstwom i wdrażają ich polecenia z mocą i bezwzględnością. Nie mają żadnej hierarchii i żadnych zainteresowań poza swą misją. Odnoszą się z szacunkiem do archonów i aasimonów, ale działają niezależnie od nich.

ŹródłaEdytuj

  • Bóstwa i Półbogowie

Więcej w Fandom

Losowa wiki