Fandom

Sferopedia

Elf słoneczny

4437stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij
Wallpaper Race Elf.jpg

Słoneczna elfka czarodziejka

Elfy słoneczne (ang. sun elves) nazywane również złotymi (ang. gold elves) są nieliczną lecz wyniosłą rasą elfów. Były one najmniej liczą podrasą przybyłą z innego świata, lecz to właśnie one stworzyły wielkie, starożytne imperia, które potem prowadziły Wojny o Koronę. Uważają się za wybrańców Corellona Larethaina i naturalnych władców innych elfów. Ich poczucie wyższości i niezwykła duma sprawiają, że są to jednocześnie najbardziej aroganckie i wyniosłe elfy. Są przyjaźnie nastawione do innych podras elfów, nawet jeśli odnoszą się do nich z wyższością. Pozostałe rasy traktowane są przez nich zazwyczaj z zimną obojętnością. Jedyną rasą darzoną przez słoneczne elfy głęboką nienawiścią i pogardą są drowy.  Są bardzo cierpliwe i poświęcają się całkowicie pracy, doprowadzając tworzone przez siebie dzieła do perfekcji. Żaden szanujący się słoneczny elf nie pokaże dzieła, które uważa za niedokończone lub nieperfekcyjne, będzie wolał zniszczyć taką rzecz i zacząć od nowa niż zhańbić siebie. Bardzo szanują tradycję i pradawne obyczaje. Ich władcy zawsze są szlachetnego pochodzenia, a ich rodowody sięgają zazwyczaj pierwszych imperiów. Słoneczne elfy zamieszkują Evermeet i Evereskę i po za tymi dwoma elfimi domostwami są raczej niespotykane. Bogate domy tych elfów zawsze mają co najmniej jedno pomieszczenie wypełnione starymi zwojami i księgami traktującymi o magii, historii i sztuce.

Słoneczne elfy mają brązowo-złotą skórę natomiast włosy mają barwę złoto-blond, miedzianą lub czarną. Ich oczy są koloru złotego lub zielonego. Ubierają się w bogate szaty ozdobione subtelnymi haftami wykonanymi złotą lub mithrilową nicią. Ubierają się w szaty koloru złota, błękitu i zieleni. Noszą często złotą biżuterię. 

Słoneczne elfy są największymi mistrzami magii wśród wszystkich podras. Większość magicznych artefaktów i monumentalnych zaklęć stworzonych przez elfy jest działem właśnie tej podrasy. Prawie wszystkie złote elfy mają w swoim życiorysie okres poświęcony studiowaniu magii i karierze czarodzieja, nawet jeśli potem skierowały się na inną ścieżkę rozwoju. Tak jak wszystkie elfy, słoneczne również są wyszkolone w walce, lecz traktują ją jako zło konieczne i rzadko poświęcają się tylko jej. Magiczne profesje mistrzów wiedzy, arcymagów i mistycznych wyznawcy są popularne wśród  tej rasy. Większość mistrzów wysokiej magii elfów wywodzi się właśnie z tej podrasy. 

Źródła Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki