Fandom

Sferopedia

Enter Barani

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Barani.png

Najczęściej używana iluzja Enter Barani

Enter Barani (właściwie Barani) jest najmłodszą z trio lordów umysłów. Przez mieszkańców doliny uznawana za boginię-matkę, opiekunkę życia, która troszczy się każdym od chwili narodzin do śmierci a zwłaszcza w chorobie. W rzeczywistości jest kobietą, która cierpi na swoistą wersję osobowości wielorakiej. Rozszczepienie osobowości zaczęło się już po doświadczeniu wizji przyszłości, kiedy to świat zostaje zatopiony we krwi i martwym popiele podczas Wojny oczyszczenia oraz cierpień świata podczas panowania królów-czarodziei.

Jej choroba polega na tym, że ma wiele różnych charakterów, ale ciągle tą samą tożsamość. Zatem zawsze wie, że jest ona Enter Barani, jednak raz jest kochającą bogini-matką a innym razem zimną i bezwzględną tyranidą. Dzięki staraniom Thesika udaje się zataić to jej szaleństwo, a ona z nim ukrywa szaleństwo Kosvereta.

W odległej przeszłości żyła nad brzegiem Marnita. Jej ojciec nie miał sukcesów w Akademii Psioniki w Saragar, został zatem rybakiem. Fakt, że jego rówieśnicy patrzyli na niego z góry spowodował wrogą postawę Barani wobec tej instytucji. Jednak przez to, że jej Wola była duża została nakłoniona przez ojca aby uczyła się Drogi w Akademii. Wykorzystując swoje stare znajomości załatwił jej ominięcie egzaminów wstępnych, stypendium oraz zakwaterowanie.

Przez jej niechętny stosunek do kadry nie była początkowo dobrą studentką. Jednak zwróciła na siebie uwagę pewnego młodego i przystojnego profesora - Thesika. Ten zaprosił ją do "Ślepej świnki" aby spotkać się w warunkach nie-akademickich. W dniu, w którym byli umówieni, przez godzinę ta stała na zewnątrz nie mogąc przełamać strachu - ta tawerna była przeznaczona dla klas niższych. Bała się po co ten wykwalifikowany pracownik Akademii może chcieć od niej w takiej "spelunie". Kiedy się przełamała zobaczyła nietypowy pojedynek telekinetyczny - Thesik z Kosveretem stali blisko siebie a nad ich głowami wisiał kufel z piwem i był przepychany a to w jedną a to w drugą stronę. Kiedy profesor zobaczył ją zdekoncentrował się i zawartość kufla poleciała na jego głowę. Elf się ucieszył z wygranej, ale jak zobaczył Barani to się w tej zauroczył. Jednak to Thesik wygrał pojedynek o jej serce, gdyż jego przegrana rozbawiła młodą pannę.

Ich miłość rozwijała się i w końcu się ożenili.

Po wizji przyszłości dołączyła się bez wachania do planów pozostałej dwójki. Niemniej to doświadczenie najmocniej się odbiło na jej psychice i jako pierwsza zaczęła tracić zmysły.

Więcej w Fandom

Losowa wiki