Fandom

Sferopedia

Falxugon

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

DevilHarvester.jpg

Falxugon

Falxugony, zwane też diabłami żniwiarzami to baatezu będące uwodzicielskimi intrygantami, wywodzącymi swe pochodzenie z legendarnych, kusicielskich społeczności i wyspecjalizowanymi w stosowaniu zdradzieckich pokus do osiągania swych celów. Z wyglądu są humanoidami o przystojnym obliczu i czarującym uśmiechu, odsłaniającym lśniące, spiczaste kły. Posiadają gładkie, starannie przystrzyżone włosy, a z ich czół wyrastają po dwa małe rogi, podobne do jagnięcych. Ich nogi zakończone są rozszczepionymi, kozimi racicami; oczy lśnią złowrogą czerwienią a chwytny ogon, często oddający emocje istoty, pokryty jest karmazynowymi łuskami. Stworzenia te noszą zwykle wytworne, niezwykle szykowne stroje. Opanowały także sztukę zmiany postaci, dzięki czemu w razie potrzeby ukrywają swe diabelskie cechy, upodabniając się do pierwszaków.

Żniwiarze rzadko współpracują ze sobą. Najczęściej otaczają się niższymi rangą diabłami, tudzież śmiertelnymi kultystami. Swe zwycięstwa osiągają poprzez oszustwa, perswazję i polityczne intrygi. Chociaż nieobca jest im sztuka walki, to jednak preferują unikać spotkań z wrogimi istotami. Jeśli walka jest niezbędna dla ochronienia dowodów ich działalności przed wpadnięciem w niepowołane ręce stają do bitwy. W przeciwnym wypadku w razie zagrożenia dążą do zmycia się chyłkiem, pozostawiając walkę swoim podwładnym. Żniwiarze często bronią swych skarbów i sekretów wymyślnymi pułapkami.

Falxugony pełnią w szrankach baatezu funkcję kusicieli i agentów, działających głównie na Planie Materialnym. Żniwiarzy można spotkać w sekretnych świątyniach poświęconych diabelskim kultom, na tyłach skorumpowanych instytucji biznesowych a także na dworach okrutnych monarchów. Mogą podróżować karawanami, czaić się na skrzyżowaniach dróg o północy lub też ukrywać się w kanałach pod dużymi miastami. Można ich również spotkać wędrujących jawnie po ulicach praworządnych złych miast.

W swych działaniach falxugony posługują się elokwencją, erystyką a także podstępem i przekupstwem. Nic nie jest bardziej efektywnym sposobem na hurtowy skup dusz, niż błyszczące złoto. Żniwiarze zwykle przetrzymują użyteczne kosztowności w formie przenośnej, jak złote łańcuchy czy biżuteria inkrustowana klejnotami. Gromadzą również małe, najczęściej olśniewająco piękne rzeźby czy inne dzieła sztuki stworzone przez diabolicznych złotników. Gdy zawiedzie słowo i złoto, diabły te nie wahają się rzecz jasna przed sprytnym skrytobójstwem.

ŹródłaEdytuj

  • Fiendish Codex II: Tyrants of the Nine Hells

Więcej w Fandom

Losowa wiki