Fandom

Sferopedia

Gigant chmurowy

4434strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij
Giant cloud.jpeg

Gigant chmurowy

Cloud giant.jpg

Gigant chmurowy

Chmurowi giganci (ang. cloud giants) to arystokraci wśród gigantów, uważający się za najlepszy z gatunków tych istot obok burzowych gigantów. Są znani ze swej kreatywności, umiłowania piękna i mistrzowskiego planowania bitew. Istoty te osiągają wzrost ośmiu metrów i wagę pięciu ton, z tym że kobiety są nieco mniejsze i lżejsze. Z wyglądu są przystojnymi, muskularnymi humanoidami o mlecznobiałej lub jasnoniebieskiej skórze i włosach srebrnych lub koloru mosiądzu. Ich oczy są intensywnie niebieskie. Chmurowi giganci żyją około 400 lat.

Istoty te ubierają się w szat z najwykwintniejszych materiałów i cenią sobie klejnoty, a także magiczne przedmioty. Zgodnie z ich kulturą wygląd powinien oddawać pozycję giganta, dlatego im ważniejsi są, tym wykwintniej i bardziej bogato się noszą. Cenią sobie także muzykę i wielu z nich gra na różnych instrumentach, z których najpopularniejsza jest harfa. Cenią sobie wykwintne, dobrze przyprawione jadło a także stare, dobre wino.

Sztuka wojenna chmurowych gigantów prezentuje najwyższą klasę. Walczą w doskonale zorganizowanych oddziałach, wykorzystując starannie przygotowane plany i taktyki. Preferują ataki z pozycji położonych wyżej, niż oddziały przeciwnika. Najczęściej starają się otoczyć wrogów i zbombardować ich głazami i czarami. W zwarciu posługują się najczęściej morgenszternami.

Chmurowi giganci żyją w niewielkich, liczących sobie po kilku członków klanach. Każdy klan zna jednak lokalizację przynajmniej kilku innych, co pozwala im łączyć się na uroczystości, wspólnie toczyć wojny i handlować. Przywódcą klanu jest zwykle najstarszy gigant, znający przy tym magię. Najstarszy z wodzów zostaje w razie potrzeby dowódcą połączonych klanów. Niektóre klany utrzymują dobre relacje z humanoidami, wymieniając różne dobra. Istnieją też bardziej wojowniczo nastawione klany, które od handlu wolą rabunek na mniejszych i słabszych istotach.

Większość chmurowych gigantów zamieszkuje zanurzone w chmurach szczyty górskie w ciepłym lub umiarkowanym klimacie. Przekształcają tam górskie pieczary w toporne zamki. Niewielka, dysponująca zdolnością lewitacji, ilość tych istot wznosi zamki na zaklętych chmurach. Są to niesamowite miejsca, pełne gigantycznych drzew owocowych, a na niektórych giganci wydobywają podobno z chmur srebro. Giganci oswajają i tresują na strażników rozmaite bestie, takie jak lwy, sowoniedźwiedzie, gryfy, wyverny, hipogryfy i wielkie orły. Dodatkowo część chmurowych gigantów trzyma humanoidalnych niewolników.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki