Fandom

Sferopedia

Gigant górski

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Giants4.JPG

Gigant górski

Mountain giant.JPG

Gigant górski

Górscy giganci (ang. mountain giants) to jedna z największych odmian gigantów, osiągająca ponad 13 metrów wzrostu i ponad 22 tony wagi. Są to prymitywne istoty, znane z okrucieństwa i kapryśności. Czerpią wielką przyjemność z rzucania w mniejsze istoty głazami i obserwowania, jak próbują uciekać. Z wyglądu podobne są do gigantów wzgórzowych, z czarnymi włosami, nieco małpią twarzą i ziemistą skórą oraz wydętym brzuchem. Posiadają wyczulony węch pozwalający im z powodzeniem tropić inne stworzenia. Istoty te ubierają się zwykle jedynie w postrzępione przepaski biodrowe i koszule niedbale okrywające ich bulwiaste ciała. Mężczyźni noszą gęste brody, jednak bez wąsów. Już daleka towarzyszy im odrażający odór. W swych sakwach oprócz głazów i przedmiotów osobistych giganci przechowują czasem odebrane humanoidom przedmioty, takie jak wozy, małe chatki i meble, które traktują jak zabawki. Giganci górscy żyją około stu lat.

W walce górscy giganci stosują nieskomplikowane taktyki, polegające na atakowaniu na oślep najbliższego przeciwnika głazami, skakaniu na niego lub chwytaniu go w uścisk. Czasem łapią mniejsze humanoidy i ze śmiechem rzucają nimi o skały. Posiadają też ogromne maczugi, którymi uderzają z góry prosto w głowy przeciwników, zadając straszliwe obrażenia. Inną groźną zdolnością jest magiczna moc przywoływania innych gigantów (najczęściej wzgórzowych, trolli lub ogrów).

Górscy giganci żyją w rodzinach, zamieszkując gigantyczne pieczary położone w niedostępnych górach. Pieczary te często posiadają niezbadane korytarze i przejścia, zbyt małe jak na rozmiary gospodarza. Giganci rzadko opuszczają swój dom (kobiety i dzieci prawie nigdy) i niewiele poza nim ich interesuje. Często trzymają przyzwane mniejsze giganty jako strażników. Górscy giganci uprawiają poliandrię - wielu mężczyzn żyje z jedną kobietą. Wynika to z faktu, iż na świat przychodzi trzy razy więcej chłopców niż dziewcząt. Dość często jeden z gigantów wchodzących w skład rodziny jest szamanem i dysponuje magią kapłańską.

Żyjący w obrębie jednego szczytu bądź łańcucha górskiego giganci górscy tworzą luźno powiązane plemię, któremu przewodzi najsilniejszy szaman. Prowadzi on niezwykle rzadkie ceremonie plemienne i udziela rad mężczyznom, którzy decydują się wyruszyć w świat. Szaman plemienia zawsze żyje samotnie, otoczony jedynie służącymi mu pomniejszymi gigantami.

Giganci górscy to myśliwi i łupieżcy. Ich ulubionym pożywieniem jest mięso owiec, choć nie gardzą też orzechami, owocami i innymi jadalnymi częściami roślin. Nie mają naturalnych wrogów, ale czasem zdarza im się wybrać złą jaskinię na leże i stać ofiarą ataku jakiejś bestii, zamieszkującej nieznane odnogi tuneli. Choć nie mają wyraźnych tendencji ku dobru i złu i jest możliwe nawiązanie z nimi porozumienia, górscy giganci są nieufni wobec obcych i zdecydowanie preferują samotność.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki