Fandom

Sferopedia

Gigant mgielny

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Giants9.JPG

Gigant mgielny

Mgielne giganty (ang. fog giants) to kuzyni gigantów chmurowych, w rzeczywistości znacznie bystrzejsze i dyskretniejsze niż mówią traktujące o nich pieśni. Są to potężne (8 metrów wzrostu) istoty o nogach przypominających pnie drzew i bardzo silnie rozwiniętych wskutek ciągłych ćwiczeń muskułach. Mają mlecznobiałą skórę, która ułatwia im skuteczne ukrycie się we mgle. Mają białe, długie włosy i obfite owłosienie na rękach, nogach i klatce piersiowej, ich twarze jednak pozbawione są zarostu. Giganci mgielni zwykle nie noszą zbroi, polegając na wrodzonej zręczności i twardości swej skóry. Nieliczni spośród nich korzystają z pancerza z łusek białego smoka wzmocnionego srebrem. Uwielbiają potężne ornametowane maczugi, wykonane z wypolerowanego i wybielonego drewna lub kości. Polują zazwyczaj w grupach liczących po kilka osób, czasem łącząc siły z gigantami chmurowymi. Preferują ataki z zaskoczenia (najczęściej we mgle). Są niezrównane w miotaniu głazów, w zwarciu natomiast walczą przy pomocy maczug i pięści, rzadziej mieczy. Świetny słuch i węch utrudnia zaskoczenie tych istot. Ich jaskinie z reguły zabezpieczone są łatwo uwalnianymi stosami kamieni lub drewna, które spadają na głowy zaskoczonych intruzów. Mgielne giganty są dumne ze swej siły i umiejętności bojowych. W czasie polowań chętnie współzawodniczą ze sobą i porównują swe umiejętności. Jedna z ich ulubionych gier, nosząca nazwę kopsi, polega na rzucaniu do siebie coraz większymi głazami i łapaniu ich, do momentu aż wszystkie pary poza jedną spudłują.

Rodziny mgielnych gigantów zamieszkują jaskinie, kaniony lub zarośla w najbardziej odległych i niedostępnych rejonach mokradeł, bagien, lasów lub wybrzeży. Mężczyźni z reguły zajmują się polowaniem, nie oddalając się zbytnio od miejsca zamieszkania. Zgodnie z tradycją młody gigant nie jest zdolny do żeniaczki dopóki nie zdobędzie przynajmniej jednej dużej ozdoby ze srebra. Z tego powodu spotyka się czasem wędrujących młodzików tej rasy, poszukujących wspólnie takiego skarbu. Mgielni giganci rzadko współpracują z innymi rasami, choć można je nakłonić do wykonania jakiejś pracy za opłatą bądź wymiany dóbr z istotami o podobnym nastawieniu do świata. Ich ulubioną zapłatą jest rzecz jasna srebro. Między szczepami tych istot zdarzają się czasem dysputy terytorialne, zwłaszcza w okresach niedoboru zwierzyny. Jeśli są to przyjazne grupy, spór zostaje rozwiązany poprzez pojedynek w kopsi lub siłowanie na rękę. Jeśli dochodzi do walki, rzadko jest ona krwawa.

Mgielne giganty lubią gotowane mięso, zwłaszcza istot kopytnych, takich jak konie, jelenie, krowy i centaury. Najczęściej pieką swą zdobycz przy ogromnym ognisku, nadziawszy ją wcześniej na miecze. Na desery preferują owoce i łakocie, a jeśli jest dostępny, także spirytus lub gorzałkę. Same nie potrafią wytwarzać alkoholu, wymieniają go więc na inne towary. Wielu posiada drewniane fajki, w których palą źdźbła mleczy, tytoń zdecydowanie zbyt mocny dla płuc mniejszych istot.

Z uwagi na swe rozmiary, mgielne giganty konsumują duże ilości pożywienia i wymagają stosunkowo dużego terytorium łowieckiego by zaspokoić swe potrzeby. Często oznaczają granice swych terenów znakami na głazach i drzewach, gniewnie reagując na ich niszczenie lub złośliwe przekręcanie. Ich ścieżki są łatwe do znalezienia, ale zabezpieczone groźnymi pułapkami, najczęściej wywołującymi deszcz głazów i tym podobne efekty.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki