Fandom

Sferopedia

Gigant rafowy

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Reef giant.JPG

Gigant rafowy

Giganci rafowi (ang. reef giants) to jedna z bardziej samotniczych odmian gigantów, żyjąca w okazałych posiadłościach, z zewnątrz ucharakteryzowanych na skromne chatynki. Czasem zostają marynarzami, ale ich ogromne rozmiary ograniczają możliwości służby tylko do największych galeonów. Istoty te mierzą sobie nieco ponad 5 metrów wzrostu i ważą około 1,8 tony. Ze średnią długością życia 600 lat są jednymi z najbardziej długowiecznych gigantów. Z reguły mają dobrą naturę. Istoty te mają połyskliwą, miedzianą skórę i białe włosy. Rozwinięte muskuły i klatka piersiowa ułatwiają im sprawne pływanie wśród morskich odmętów. Kiedy przebywają na lądzie, ubierają się w szaty ze splecionego włosia, pod wodą nosząc tylko pas z kieszeniami i pochwą na broń.

Rafowi giganci preferują walkę w lub pod wodą. Gdy są rozzłoszczeni, są śmiałymi i groźnymi wojownikami. Najczęściej walczą przy pomocy ogromnych trójzębów lub potężnych pięści. Same są odporne na ataki oparte na wodzie i lodzie. Potrafią też wytworzyć potężny wir, wciągający i podtapiający stworzenia w jego obrębie, zbyt słaby jednak by uczynić szkodę statkom. Przeciw nim używają ogromnych głazów, którymi w przeciwieństwie do swych pobratymców nie rzucają w pojedyncze istoty.

Rafowi giganci przez długie okresy życia pozostają samotni, jednak kiedy zdecydują się połączyć w parę, jest to związek na całe życie. Kiedy ich dzieci osiągają dorosłość, są odsyłane w celu znalezienia sobie wyspiarskiej lub rafowej siedziby na resztę życia. Posiadłości tych istot powstają najczęściej w wyspiarskich kanionach lub wzgórzach i pełne są mebli i ozdób gromadzonych przez pokolenia. Zgodnie ze zwyczajem najstarsza córka jest zobowiązana do opieki nad starzejącymi się rodzicami i po ich śmierci dziedziczy posiadłość ze wszystkimi dobrami. Zwyczaj ten sprawia, że młodzi kawalerowie konkurują zaciekle o względy najstarszych córek, usiłując równocześnie zaprezentować się korzystniej od współzawodników. Najczęstszymi formami konkurów są zawody w pływaniu, surfowaniu i rybołówstwie, choć istnieje wiele innych konkurencji.

Rafowi giganci są zbieraczami i myśliwymi, poszukującymi wszelkich rodzajów pożywienia na rafach koralowych. Potrafią poławiać całe ławice ryb, a jako wprawni nurkowie sprawnie zbierają z morskiego dna rozmaite rodzaje pereł, gąbek i korali. Ich niesamowita siła pozwala im pływać godzinami bez zmęczenia. W ten sposób są w stanie zgromadzić duże zapasy dóbr, które później wymieniają na inne przedmioty. Niektórzy z nich trzymają na swych wyspach duże stada kóz lub owiec, ale z reguły są to sędziwe osobniki, niezdolne już do skutecznego połowu. Rafowi giganci często nawiązują kontakty handlowe z ludźmi i innymi rasami zajmującymi się kupiectwem, wymieniając morskie skarby na stroje, przyprawy i wyroby metalowe. Ich skłonność do plądrowania morza sprawia, że są wrogo traktowane przez trytonów, morski lud i inne podwodne rasy.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki