FANDOM


MQ4V4

Gith

Githowie to rasa agresywnych, łasych na mięso humanoidów istot ze świata Athas. Jak głoszą plotki, githowie są zmutowanym odłamem githyanki. Z wyglądu istoty te przypominają groteskową krzyżówkę elfa z gadem. Są niezwykle smukli i wychudzeni, z twarzami przypominającymi szkielety, patykowatymi rękami i wrzecionowatymi nogami. Ich pazurzaste dłonie mają tylko trzy palce i są pozbawione kciuka. Mimo tego githowie potrafią używać narzędzi i broni. Również palce stóp zakończone są długimi szponami. Githowie poruszają się zawsze w pozycji przygarbionej, niechętnie się prostując. Są niezwykle skoczne, co wykorzystują podczas ataku, błyskawicznie zbliżając się dużą grupą do przeciwników i zalewając ich swą masą. Zazwyczaj uzbrojeni są w włócznie o dużych, obsydianowych ostrzach. Bitwę nadzoruje wódz, wspierający swych ludzi atakami psionicznymi.

Githowie żyją w plemionach, dowodzonych przez wodzów posiadających potężne zdolności psioniczne. Wszystkie inne funkcje w plemieniu są obsadzane wedle życzenia wodza. Zwykle asystują mu szamani i magowie - plugawiciele. Niewiele wiadomo o reprodukcji tych istot, pewne jest, że są jajorodne. Podobno w głębi plemiennych terytoriów istnieją pilnie strzeżone wylęgarnie, składające się z setek gniazd. Githowie zamieszkują tereny górskie, gdzie ich siedziby znajdują się pod ziemią, w dobrze osłoniętych kanionach lub dolinach górskich. Istnieją też plemiona równinne, żyjące na wzór nomadów i przemieszczające się tam, gdzie akurat jest dostatek pożywienia. Choć nie gardzą żadnym mięsem, preferują polowanie na humanoidów, których uznają za najbardziej smakowitych. Gdy są naprawdę zdesperowani, atakują nawet tri-krinów, pomimo tego że ich mięso jest obrzydliwe w smaku a polowanie rzadko kończy się sukcesem.

ŹródłaEdytuj

  • Monstrous Manual
  • Black Spine

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.