FANDOM


Nie było nikogo ponad Gith. Jej moc była tak wielka, że sprawiała, że inni poznawali *istotę* własnej mocy. I Zerthimon złożył swój miecz u jej stóp.

Nieprzerwany Krąg Zerthimona.

Gith Wyzwolicielka to bohaterka githyanki, która przyczyniła się do uwolnienia Ludu spod władzy Illithidów.

Z historii Nieprzerwanego Kręgu Edytuj

Jak podaje Nieprzerwany Krąg Zerthimona, gdy patriarchowie githów (zdeformowani przez niewolę u illithidów ludzie) zbuntowali się przeciw swoim oprawcom, odnieśli zwycięstwo dzięki udziałowi dwóch osób. Zerthimona i Gith Wyzwolicielki.

Zerthimon był mędrcem, filozofem, psionikiem i wojownikiem - był jednym z pierwszych, który nauczył się kontrolować myśli tak, by odpierać ataki psioniczne illithidów. Gdy zrozumiał, iż przy pomocy stali (była to pierwsza chwila jego świadomego życia) jest w stanie zabić każdego przeciwnika, zwłaszcza ciemiężycieli, *poznał* samego siebie i istotę wolności. Był on pierwszy, lecz swe *poznanie* wolności i buntu wszczepił w pozostałych przedstawicieli Ludu.

Gith Wyzwolicielka dzięki naukom Zerthimona wzrosła w siłę, lecz już wcześniej służyła illithidom w wyprawach wojennych. Z tego powodu to ona stała się przywódczynią ofensywy niewolników - jak podaje Nieprzerwany Krąg, jej determinacja sprawiała, iż i inni zaczynali walczyć z potężną siłą.

Gdy Lud wygrał wojnę, doszło do spięć. Zerthimon wierzył, iż Lud powinien być strażnikiem wolności, lecz wpierw musi uzdrowić swe rany po wojnie. Gith głosiła filozofię ekspansywności - uznała, iż Lud musi zawładnąć wieloświatem. Doprowadziło to do wojny domowej, która trwa do dzisiaj. Potomstwo tych, którzy walczyli po stronie Gith, nazywani sią githyanki. Potomkowie stronników Zerthimona to githzerai.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki