Fandom

Sferopedia

Glaistig

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Glaistig.jpg

Glaistig

Piękne i czarujące, glaistigi są istotami baśniowymi które czają się w i dookoła sadzawek, jezior i strumieni. Mają nienasycony głód krwi śmiertelników, mamiąc ofiary by podeszły blisko do ich kryjówki w celu wyssania ich. Są często mylone z wampirami ze względu na ich krwiopijczą technikę, lecz nie są nieumarłymi. Glaistigi przypominają niesamowicie atrakcyjne ludzkie kobiety lub półelfki, lecz zamiast normalnych nóg, posiadają kozie nogi z długim, białym futrem. Większość ma śnieżnobiałe włosy i oczy które migoczą niczym woda. Gdy się uśmiechają, glaistigi próbują nie pokazywać swoich zębów, które są zaostrzone do okrutnie wyglądających kłów i ujawniają je tylko gdy planują uderzyć. Glaistigi noszą długie, ładne szaty i ubrania które drapują wzdłuż ziemi, by ukryć ich nogi. Glaistigi brzydzą się pokazywaniem swoich nóg komukolwiek i ujawni je tylko by naskakiwać w gniewie. Jeśli ktoś uchwyci widok kozich nóg glaistiga, stanie się bardzo wściekła i zaatakuje gorszyciela. Pomimo ich prostolinijnej żądzy krwi glaistigi są nieprzewidywalne i kapryśne. Jeśli niedawno się najadły (powiedzmy w ciągu miesiąca), wtedy są tak samo skłonne komuś pomóc jak zaatakować. Więcej niż garstka ludzi została zaatakowana przez glaistiga, nawet jeśli rozmawiał i był przyjazny dla nich w przeszłości. Glaistigi lubią również tańczyć, a część wabi swoje ofiary do harców i tańczą wiele godzin przed zaatakowaniem ich. Glaistigi są samotnicze z natury i nie lubią nawet innych istot baśniowych tak bardzo. Podczas gdy nie zyskują pożywienia z krwi leśnych stworzeń, glaistigi są znane z atakowania istot baśniowych które podeszły zbyt blisko na ich terytorium. Prawdopodobnie ze względu na ich podobną naturę, glaistigi wyjątkowo nie lubią driad, i jest niezwykle rzadkim znalezienie dwóch takich istot na tym samym terytorium. Przeciętny glaistig mierzy około 1,5 metra wysokości i waży około 41 kilogramów. Glaistigi mówią wspólnym, elfim i leśnym.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki