FANDOM


Skalny gnom.jpg

Skalny gnom

Gnomy skalne to najpospolitsza z gnomich odmian. Mają ciemną, szarą lub brązowawą skórę, jasne włosy i niebieskie oczy. Ubierają się w ciemne stroje, których monotonia kontrastuje z wyrafinowaną biżuterią i ozdobami. Żyją średnio 350 lat, choć zdarza im się dożywać nawet pięciu setek.

Zamieszkują podziemne nory położone w odludnych, wyżynnych rejonach. Żyją w liczących sobie od 40 do 400 osobników klanach, które toczą ze sobą przyjazną rywalizację. Razem z gnomami żyją zaprzyjaźnione z nimi zwierzęta (borsuki, rosomaki i ich ogromne odmiany). Społeczeństwo jest bardzo sprawnie zorganizowane, a całości dogląda wódz, któremu doradzają kapłani. Zajmują się głównie górnictwem, wyrobem biżuterii i czerpią niekłamaną przyjemność z owoców swej pracy. Pracują ciężko i bawią się na całego. W ich kalendarzu jest wiele radosnych świąt, połączonych z różnorodnymi obrzędami, zabawami i turniejami (mierzenie nosów i pojedynki na opowieści odgrywają tu ważną rolę).

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki