Fandom

Sferopedia

Gnom skalny

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Skalny gnom.jpg

Skalny gnom

Gnomy skalne to najpospolitsza z gnomich odmian. Mają ciemną, szarą lub brązowawą skórę, jasne włosy i niebieskie oczy. Ubierają się w ciemne stroje, których monotonia kontrastuje z wyrafinowaną biżuterią i ozdobami. Żyją średnio 350 lat, choć zdarza im się dożywać nawet pięciu setek.

Zamieszkują podziemne nory położone w odludnych, wyżynnych rejonach. Żyją w liczących sobie od 40 do 400 osobników klanach, które toczą ze sobą przyjazną rywalizację. Razem z gnomami żyją zaprzyjaźnione z nimi zwierzęta (borsuki, rosomaki i ich ogromne odmiany). Społeczeństwo jest bardzo sprawnie zorganizowane, a całości dogląda wódz, któremu doradzają kapłani. Zajmują się głównie górnictwem, wyrobem biżuterii i czerpią niekłamaną przyjemność z owoców swej pracy. Pracują ciężko i bawią się na całego. W ich kalendarzu jest wiele radosnych świąt, połączonych z różnorodnymi obrzędami, zabawami i turniejami (mierzenie nosów i pojedynki na opowieści odgrywają tu ważną rolę).

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki