Fandom

Sferopedia

Goblińskie jamy Io-Rach

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Goblińskie jamy Io-Rach.jpg

Goblińskie jamy Io-Rach

Kezzerug to wódz goblinów, władajacy dużym plemieniem o nazwie Io-Rach (co po goblińsku znaczy mniej więcej "krwawe oko leżące na ziemi"). Gdy jego wojownicy ponieśli klęskę z rąk małej grupki elfów, wódz postanowił zaradzić kolejnym porażkom. Nakazał trzem plemiennym adeptom opracować magiczny sposób zwiększenia potęgi szczepu Io-Rach. Po latach prób i błędów powstał wreszcie plan.

Wielkie jamy wypełniono alchemiczną mieszaniną. Plemię Io-Rach zanurza w cieczy wojowników zawieszonych w uprzężach i trzyma ich tak długo, ile gobliny są w stanie znieść. Przez kilka dni po wyjęciu z jamy nieszczęśnik przechodzi bolesną transformację. Jedna czwarta wojowników umiera w męczarniach. Pozostali rosną do rozmiaru średniego, zwiększając swoją siłę i wytrzymałość kosztem inteligencji. Ulegają też deformacji, stając się niezgrabnymi mutantami o powykręcanych kończynach, wytrzeszczonych oczach i ropiejących wrzodach.

Po stworzeniu wielkiej liczby powykręcanych goblinów adepci rozpoczęli eksperymenty na innych schwytanych stworzeniach. Żaden z eksperymentów nie powiódł się tak dobrze, jak z wojownikami goblinów. Z jam wyłoniło się wiele pokracznych stworów. A potomstwo tych zdolnych do reprodukcji jest jeszcze dziwniejsze.

W ten sposób plemię Io-Rach zbudowało ogromną potęgę. Rozrosły się też ich podziemne siedziby, powstały niezliczone jamy mutacyjne. W jaskiniach żyją okropne, zdeformowane pokraki, a grupki goblinów przeczesują okolicę w poszukiwaniu alchemicznych składników, między innymi ludzkich mózgów i krwi.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki