FANDOM


ChainGolem.jpg

Golem łańcuchowy

Spośród golemów łańcuchowych, dzieła diabolicznych kytonów, rekrutują się gwardziści diabłów i strażnicy przeklętych miejsc. Od czasu do czasu któremuś z nich twórcy zlecają specjalną misję. Gdy łańcuchowy golem pojawia się na Planie Materialnym, z reguły przekazuje lub odbiera wiadomość czy przedmiot cieszący się szczególnym zainteresowaniem jego pana kytona. Ciało tego golema składa się wyłącznie z poruszających się łańcuchów o różnym rozmiarze i kształcie - od cieniutkich i ostrych jak brzytwy do grubych i opatrzonych kolcami, szpikulcami czy ostrzami. Konstrukt ten nieustannie brzęka i skrzypi żelastwem. Ze względu na z grubsza humanoidalny kształt często mylony jest z kytonem. Golem łańcuchowy zawsze szczegółowo wypełnia polecenia swego pana, gotów poświęcić własne istnienie, byle wypełnić zadanie. Jeśli władca golema umrze, stworzenie natychmiast staje się sługą innego kytona.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki