Fandom

Sferopedia

Gravorg

4365stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Gravorg.jpg

Gravorg

Gravorgi to mięsożerne magiczne bestie mierzące nawet 3 metry długości, wyglądające mniej więcej jak leniwce o sierści w postaci naprzemiennie ubarwionych pasów, białego, szarego i czarnego futra. Stworzenia te preferują jaskinie i podziemia, bardzo rzadko spotykane są na powierzchni. Gravorgi są niezwykle żarłoczne, po ich posiłku zwykle zostaje malutki stos kości i ewentualny ekwipunek ofiary porozrzucany chaotycznie na sporej odległości.

Zwierzęta te posiadają niezwykłą umiejętność odwrócenia grawitacji, którą wykorzystują do polowań. Podstawową techniką łowiecką tych stworzeń jest czekanie w ukryciu na ofiarę - wtedy wykorzystują swoje umiejętności żeby rzucić napotkanym stworzeniem o sufit, następnie zwalniają swoje moce i ofiara upada na ziemię i tak w kółko, dopóki stworzenie nie jest martwe lub nieprzytomne, wówczas gravorgi wychodzą z ukrycia na żer. Zęby i pazury wykorzystywane są tylko podczas posiłku, w ostateczności do samoobrony, ale nie zdarza się raczej żeby gravorg musiał uciekać się do czegoś takiego.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki