FANDOM


636320058042577421

Grell

Grell

Grell

Greel01

Grell i grell filozof

GrellAnatomy

Widok przekroju grella

Nasz nieustraszony łotrzyk wspiął się na szyb by zabezpieczyć linę. Słychać było zduszony krzyk i lina opadła. Nigdy więcej jej nie widzieliśmy.

- Relacja poszukiwacza przygód o ataku grella w Khyberze, opublikowana w KRONICE KORRANERGA

Grelle to wynaturzenia o wyglądzie latających mózgów z ptasim dziobem i dziesięcioma cienkimi, długimi na 1,8 metra mackami w dolnej części ciała. Niektóre z tych mięsożernych istot żyją samotnie, większość jednak zamieszkuje w koloniach, podobnych do owadzich uli czy mrowisk. W przeciwieństwie do tych owadów jednak, grelle są istotami przebiegłymi, aroganckimi i niebezpiecznymi.

Grelle władają dziwacznym językiem złożonym z ptasich kraknięć i pisków, połączonych z ruchami macek. Potrafią też komunikować się telepatycznie z członkami własnej rasy. Języków innych "niższych" istot nie uczą się, uważając za zabawny pomysł władania mową swego pożywienia. Ich ulubioną taktyką polowania jest lewitacja na znaczną wysokość i niespodziewane opadnięcie na nie spodziewającą się niczego ofiarę. Grelle robotnicy atakują za pomocą wyposażonych w paraliżujące parzydełka macek, a obezwładnioną ofiarę unoszą w powietrze, gdzie mogą ją pożreć bez przeszkód. Grelle żołnierze używają mackowych włóczni - ostrych nasadek na macki, którymi mogą dźgać i przebijać wrogów, a także gromowych lanc, zadających obrażenia od elektryczności. Same są odporne na ten typ ataku. Grelle bardzo dobrze walczą w grupie, stosując wyrafinowane taktyki. potrafią także walczyć równocześnie z kilkoma przeciwnikami, uderzając swymi mackami w ich słabe punkty. Dziobami atakują tylko sparaliżowane ofiary. Istoty te polują na terenie otaczającym ich legowisko aż do wybicia wszystkich mieszkających tam istot, po czym przenoszą się gdzie indziej.

Społeczeństwo grelli jest ściśle zhierarchizowane. Każdy ul rządzony jest przez opasłego, osiadłego patriarchę, któremu podlegają filozofowie, kierujący codzienną pracą robotników i żołnierzy, a także dowodzący nimi w bitwach. Ule znajdują się w podziemnych jaskiniach lub podróżują za pomocą statków, którymi kierują przeniesieni na pokład patriarchowie. Podejrzewa się, że wszyscy patriarchowie podlegają władającemu w ukryciu Cesarzowi, grellowi o ogromnej mocy, który potrafi zjednoczyć cała rasę dla wspólnego celu, na przykład podboju. Grelle odbywają gody tylko raz w ciągu swego 30-40-letniego życia. Samica składa 2-8 jaj, z których wylęgają się od razu gotowe do samodzielności osobniki, które osiągają rozmiary dorosłego grella w ciągu 10-20 miesięcy.

Anatomia grellaEdytuj

Grelle są produktem pewnej mrocznej i odległej kreacji. Pojawiły się w pararelnym świecie lub alternatywnym planie, gdzie prawa natury bardzo różnią się od tych ze światów humanoidów. Podczas gdy poszukiwacze przygód mogą pomylić pomarszczoną, szarą skórę z gołą tkanką mózgową, potwór nie jest w rzeczywistości pozbawionym ciała mózgiem. Jego skóra jest wilgotna i lśni mokro w słabym świetle, lecz jego naskórek jest dość twardy i skórzasty, mierząc kilka cali grubości w górnej części ciała. Ubarwienie waha się od bladoróżowo-szarego do słabego purpurowo-różowego odcienia. Starsze grelle są ciemniejsze w kolorze od młodszych grelli.

Dziesięć macek grella jest gumowatych i silnych. Każda składa się z setek pierścieniowatych mięśni osłoniętych grubą, niemal włóknistą skórą która jest znacznie cieńsza niż naskórek większości ciała. Ostre, kościane kolce lub igły wieńczą każdą mackę co każde 5 do 8 centymetrów, niemal do jego samego koniuszka. Te puste kolce wstrzykują paralityczną truciznę grella w jego ofiary. Grell może częściowo wycofać swoje kolce w swoje macki by trzymać lub manipulować przedmiotami których nie chce przebić lub rozerwać. Każda macka ma 1,5 do 2,4 metra długości, chociaż większe grelle posiadają dłuższe macki.

Dziób grella jest zbudowany z tej samej kościanej substancji co jego mackowe kolce. Jest bardziej podobny do zwapniałych skorup wydzielanych przez część mięczaków niż do prawdziwej kości, nie posiadając naczyń krwionośnych ani nerki. Grell nie posiada "kości" innych niż ich dzioby i ich kolce. Ich ciała są wspierane przez giętką, miękką klatkę piersiową z chrząstki ponad grubym naskórkiem.

Chociaż nie lubią tak robić, grelle mogą łatwo przecisnąć się przez zaskakująco małe otwory, ściskając swoje ciała do około połowy swojej wysokości lub szerokości z niewielką trudnością.

Układ wewnętrzny grella jest dość nietypowy. Mózg stworzenia jest pomarszczoną membraną prześcieradłem która wygląda niczym zmięty kawałek papieru. Jest zlokalizowany ponad dziobem, w pobliżu przodu ciała stworzenia. Ponad mózgiem, na szczycie poprzedniej porcji ciała, leży splątana masa zwojów która służy jako centrum elektroreceptywnego zmysłu grella. Jego płuca leżą za mózgiem, w pobliżu środka potwora. Grell nie posiada serca, lecz zamiast tego posiada dziesięć potężnych komór naczyniowych zlokalizowanych w ciele, w pobliżu podstawy każdej z macek. Kurcząc się i odprężając w koncercie, te komory naczyniowe służą do cyrkulacji jego zielonej, opartej na miedzi krwi. Żołądek jest w pobliżu środka jego ciężkości, a jego przewód pokarmowy wypełnia jedną trzecią tylnej części jego ciała.

Grelle nie potrzebują jeść często. Lubią duże posiłki, z długimi przerwami pomiędzy. Dorosły grell może z łatwością pożreć 68 kilogramowego człowieka w posiedzeniu, lecz po tym nie musi jeść do trzech miesięcy. Jeśli żywność jest w obfitości lub okazja pojawia się sama, grell nie waha się jeść, nawet jeśli nie jest szczególnie głodny. grell musi być naprawdę pełny by odpuścić posiłek.

Zmysły grellaEdytuj

Grelle nie posiadają oczu i są kompletnie ślepe. Posiadają ostry słuch (cały naskórek służy jako pojedyncze ucho), i posiadają tajemniczy sens który można najlepiej opisać jako elektrorecepcję. Zmysły grella wyczuwają słabą elektryczną aurę żywych stworzeń i nieożywionych przedmiotów w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Podczas gdy jego zdolność jest relatywnie o krótkim zasięgu (18 metrów), jest dość dyskryminująca. Grell może z łatwością rozróżnić dwóch ludzi o różnych rozmiarach, żywego i martwego lub skały złożone z różnych typów kamienia za pomocą swojej elektrorecepcji. Grell posiada pewną trudność w rozróżnieniu pomiędzy dwoma ludźmi o podobnym rozmiarze, chyba że zaczną mówić -- jego ostry słuch pozwala mu zidentifikować osoby przez ich głosy.

Zebrane razem, słuch grella i elektryczny zmysł dają stworzeniu ślepowidzenie do 18 metrów. Nawet w obszarach magicznej ciszy, elektrorecepcja grella chroni stworzenie od zostania naprawdę oślepionym przez jego brak oczu.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki