Fandom

Sferopedia

Grell

4425stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Udostępnij
Grell.png

Grell

Grell.jpg

Grell

Greel01.jpg

Grell i grell filozof

GrellAnatomy.jpg

Przekrój grella

Nasz nieustraszony łotrzyk wspiął się na szyb by zabezpieczyć linę. Słychać było zduszony krzyk i lina opadła. Nigdy więcej jej nie widzieliśmy.

- Relacja poszukiwacza przygód o ataku grella w Khyberze, opublikowana w KRONICE KORRANERGA

Grelle to wynaturzenia o wyglądzie latających mózgów z ptasim dziobem i dziesięcioma cienkimi, długimi na 1,8 metra mackami w dolnej części ciała. Niektóre z tych mięsożernych istot żyją samotnie, większość jednak zamieszkuje w koloniach, podobnych do owadzich uli czy mrowisk. W przeciwieństwie do tych owadów jednak, grelle są istotami przebiegłymi, aroganckimi i niebezpiecznymi.

Grelle władają dziwacznym językiem złożonym z ptasich kraknięć i pisków, połączonych z ruchami macek. Potrafią też komunikować się telepatycznie z członkami własnej rasy. Języków innych "niższych" istot nie uczą się, uważając za zabawny pomysł władania mową swego pożywienia. Ich ulubioną taktyką polowania jest lewitacja na znaczną wysokość i niespodziewane opadnięcie na nie spodziewającą się niczego ofiarę. Grelle robotnicy atakują za pomocą wyposażonych w paraliżujące parzydełka macek, a obezwładnioną ofiarę unoszą w powietrze, gdzie mogą ją pożreć bez przeszkód. Grelle żołnierze używają mackowych włóczni - ostrych nasadek na macki, którymi mogą dźgać i przebijać wrogów, a także gromowych lanc, zadających obrażenia od elektryczności. Same są odporne na ten typ ataku. Grelle bardzo dobrze walczą w grupie, stosując wyrafinowane taktyki. potrafią także walczyć równocześnie z kilkoma przeciwnikami, uderzając swymi mackami w ich słabe punkty. Dziobami atakują tylko sparaliżowane ofiary. Istoty te polują na terenie otaczającym ich legowisko aż do wybicia wszystkich mieszkających tam istot, po czym przenoszą się gdzie indziej.

Społeczeństwo grelli jest ściśle zhierarchizowane. Każdy ul rządzony jest przez opasłego, osiadłego patriarchę, któremu podlegają filozofowie, kierujący codzienną pracą robotników i żołnierzy, a także dowodzący nimi w bitwach. Ule znajdują się w podziemnych jaskiniach lub podróżują za pomocą statków, którymi kierują przeniesieni na pokład patriarchowie. Podejrzewa się, że wszyscy patriarchowie podlegają władającemu w ukryciu Cesarzowi, grellowi o ogromnej mocy, który potrafi zjednoczyć cała rasę dla wspólnego celu, na przykład podboju. Grelle odbywają gody tylko raz w ciągu swego 30-40-letniego życia. Samica składa 2-8 jaj, z których wylęgają się od razu gotowe do samodzielności osobniki, które osiągają rozmiary dorosłego grella w ciągu 10-20 miesięcy.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki