FANDOM


Grotostrząb

Grotostrząb

Grotostrzębie to drapieżniki, ale również padlinożercy. Pochodzą z Planu Żywiołu Powietrza. Są doskonałymi lotnikami, jako że całe życie spędzają w powietrzu. Grotostrzębie przez całe życie się poruszają i już w chwili przyjścia na świat potrafią latać. Nic więc dziwnego, że jedzą, śpią i rozmnażają się, unosząc w powietrzu. Potrafią poruszać się z maksymalną prędkością w dowolnym kierunku, zmieniając położenie ciała i tempo uderzeń skrzydłami. Jaja grotostrzębi są obdarzone mocą lewitacji. Samice składają je w powietrzu i pozostawiają, by dryfowały aż do wylęgu. Oczywiście strzegą one jaj i - na przykład - zbierają, jeśli rozwieje je wiatr. Pod innym jednak względem nie opiekują się nimi. Dziecko tego gatunku (wiek od roku do dziesięciu lat) od dzioba do ogona mierzy około 1,5 metra, czego trzecią część stanowi ciało. Waży około 10 kilogramów, a rozpiętość jego skrzydeł wynosi nieco ponad 2 metry. Dorosły (11-40 lat) ma 3 metry długości, rozpiętość skrzydeł do 4,5 metra, a waży około 50 kilogramów. Stary grotostrząb (41-75 lat) osiąga do 6 metrów długości, a rozpiętość jego skrzydeł wynosi około 9 metrów, waży zaś do 400 kilogramów. Grotostrzębie posługują się powietrznym, lecz nie są szczególnie gadatliwe.

ŹródłaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki