FANDOM


Oerik

Hyperboria leżąca na północy mapy.

Hiperborea, zwana też Telchurią (od Telchura, boga zimy z Flanaess) jest kontynentem leżącym na północy Oerthu. Styka się z leżącym poniżej Oerikiem przez nietrwały most lodu, w zamieszkanej przez olbrzymy Gigantei lub w Krainie Czarnego Lodu w Czarnym Wrzosowisku na północy Flanaess.

Czasem zwana też jest Wysokim Boros (ang. High Boros), będącym poniekąd tłumaczeniem nazwy Hiperborii.

MieszkańcyEdytuj

Telchuria zamieszkana jest przez lodowe giganty, białe smoki i inne mroźne stworzenia. Spotkać można ludzkich barbarzyńców, a jeden z górskich obszarów zamieszkany jest przez krasnoludy i gnomy.

LokacjaEdytuj

Tajemnicza dolina Rigodruok istnieje ponoć na geograficznym biegunie północnym wraz ze swoim osobliwym sztucznym słońcem unoszącym bezpośrednio nad nią.

ZwiązkiEdytuj

Nazwa pochodzi od mitycznej Hiperborei (gr. Ὑπερβόρεοι) z mitologii greckiej, leżącej za siedzibą wiatru północnego, Boreasza (uosobienie wiatru północnego, analogiczne do oerthskiego boga zimy Telchura). Więcej na wikipedii.

ŹródłaEdytuj

  • Dragon Magazine Annual 1
  • World of Greyhawk
  • Żyjący Greyhawk Atlas Świata

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki