Fandom

Sferopedia

Hyperboria

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Oerik.jpg

Hyperboria leżąca na północy mapy.

Hiperborea, zwana też Telchurią (od Telchura, boga zimy z Flanaess) jest kontynentem leżącym na północy Oerthu. Styka się z leżącym poniżej Oerikiem przez nietrwały most lodu, w zamieszkanej przez olbrzymy Gigantei lub w Krainie Czarnego Lodu w Czarnym Wrzosowisku na północy Flanaess.

Czasem zwana też jest Wysokim Boros (ang. High Boros), będącym poniekąd tłumaczeniem nazwy Hiperborii.

MieszkańcyEdytuj

Telchuria zamieszkana jest przez lodowe giganty, białe smoki i inne mroźne stworzenia. Spotkać można ludzkich barbarzyńców, a jeden z górskich obszarów zamieszkany jest przez krasnoludy i gnomy.

LokacjaEdytuj

Tajemnicza dolina Rigodruok istnieje ponoć na geograficznym biegunie północnym wraz ze swoim osobliwym sztucznym słońcem unoszącym bezpośrednio nad nią.

ZwiązkiEdytuj

Nazwa pochodzi od mitycznej Hiperborei (gr. Ὑπερβόρεοι) z mitologii greckiej, leżącej za siedzibą wiatru północnego, Boreasza (uosobienie wiatru północnego, analogiczne do oerthskiego boga zimy Telchura). Więcej na wikipedii.

ŹródłaEdytuj

  • Dragon Magazine Annual 1
  • World of Greyhawk
  • Żyjący Greyhawk Atlas Świata

Więcej w Fandom

Losowa wiki