Fandom

Sferopedia

Ixitxachitl

4364strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Dyskusja0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ixitxachitl.jpg

Ixitxachitl zwykły i wampiryczny

Ixzan.jpg

Ixzan

Ixitxachitl to rasa złych wynaturzeń przypominających nieduże płaszczki z kolczastymi ogonami. Nazwa rasy brzmi identycznie w liczbie pojedynczej i mnogiej, wymawia się ją natomiast z hiszpańska (isz-it-szacz-itl). Są to dość inteligentne, źle usposobione istoty, oddające cześć mocom Otchłani, zwłaszcza Demogorgonowi. Lubują się w polowaniach na podwodne humanoidy, które następnie pożerają lub składają w ofierze. Lubują się w zastawianiu zasadzek - czekają zagrzebane w piasku i mule na morskim dnie i atakują ofiary z zaskoczenia, starając się je ukąsić. Wszyscy członkowie tej rasy dysponują pewnymi umiejętnościami kapłańskimi, zdarzają się też osobniki o potężniejszym poziomie mocy. Większym stadom przewodzą Wielcy Kapłani.

Ixitxachitl zamieszkują płytkie obszary morskie, czasami wędrując też w gardziele rzek. Ich plemiona, liczące od 10 do 100 osobników zamieszkują labirynty korytarzy ukrytych w rafach koralowych. Każda społeczność posiada grupę humanoidalnych niewolników w liczbie dwukrotnie większej od liczebności stada. Wykonują oni prace wewnątrz siedziby ixitxachitl, czyszcząc i poszerzając korytarze i wykonując inne prace. Większe społeczności, dowodzone przez silnych przywódców (na przykład większe wampiryczne ixitxachitl) budują miasta na dnie oceanu, wznosząc w nich tak majestatyczne budowle jak podwodne piramidy. Przywódca danej społeczności zawsze pełni jednocześnie funkcję Najwyższego Kapłana, a całe społeczeństwo jest na wskroś teokratyczne. Ixitxachitl mają wielu wrogów, od sahuaginów po ludzi. Ich żarłoczność sprawa, że czasem oczyszczają cały region z wszelkich form życia i są zmuszone do migracji.

WampirycznyEdytuj

Wampiryczne ixitxachitl nie różnią się wyglądem od zwykłych członków populacji, ich ugryzienie wysysa jednak energię życiową ofiary. Posiadają także zdolność regeneracji. Istoty te stoją wysoko w hierarchii społecznej, często pełniąc funkcję osobistych strażników przywódców. Bardzo rzadką odmianą są większe wampiryczne ixitxachitl, które przekazują swoje piętno i moc innym osobnikom przez specjalne ukąszenie. Zazwyczaj są oni przywódcami miast i odbierają od członków społeczności bałwochwalczą cześć oraz hojnie dostarczanych niewolników, z których wysysają krew i życie.

IxzanEdytuj

Ixzany są dziwacznie zmutowanymi kuzynami ixitxachitli które są konkretnie przystosowane by żyć w wodach Podmroku. Większe niż ich morscy kuzyni, ixzany posiadają wrodzone zdolności czaropodobne które pomagają przetrwać im w zabójczym środowisku które dzielą z abolethami i kuo-toa. Mogą również poruszać się po lądzie i czasami lewitują pod stropem jaskini w nadziei na zaskoczenie ofiary. Ixzany mówią podwspólnym i wodnym.

ŹródłaEdytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki